Piłkarze ręczni AZS Politechnika wygrali w Łodzi

/W.Ł./
Siedem bramek dla AZS Politechniki zdobył Michał Kalita.
Siedem bramek dla AZS Politechniki zdobył Michał Kalita. Łukasz Wójcik
W trzeciej kolejce pierwszej ligi piłkarzy ręcznych ChKS Łódź przegrał z AZS Politechnika Radom 26:30.

ChKS Łódź - AZS Politechnika 26:30 (12:15).

AZS Politechnika: Jarosz, Polit, Bień - Kalita 7, Cupryś 5, Świeca 5, Przykuta 4, Trojanowski 3, Guzik 3, Mroczek 2, Lipczyński 1, Sokół 0, Zdziech 0.

ChKS: K. Łuczyński, Wnuk - Fałdrowicz 6, Kaczmarek 5, Walczak 3, Kuśmierczyk 3, Gomółka 3, Pieczyński 2, Ł. Łuczyński 1, Kulisz 1, Urbański 1, Sobieraj 1, Witczak 0, Matusiak 0.

AZS Politechnika Radomska wreszcie dysponował pełną kadrą zawodników od razu przyniosło to efekt, bowiem wygrał na wyjeździe z CHKS Łódź, prowadząc od początku do końca pojedynku. Do Łodzi nie pojechał Wojciech Jeżyna, które zatrzymały sprawy osobiste, a Artur Gryla jest kontuzjowany. Wygrana radomian ani przez moment nie podlegała dyskusji. Dobry mecz w bramce AZS rozegrał Filip Jarosz, a na koło wrócił Michał Kalita, co od razu zaowocowało większą liczbą bramek tego zawodnika. - Po przerwie wyszliśmy obroną 6-0, a Łukasz Guzik zastąpił na środku obrony Pawła Świecę. Te rozwiązania przyniosły efekty i kiedy kilka minut przed końcem prowadziliśmy już siedmioma bramkami, wiadomo było, że nic złego nie może się wydarzyć - mówi Karol Drabik, trener AZS Politechnika.

W innych meczach: Gwardia Opole - MTS Chrzanów 29:20, KS SPR Końskie - Handball Zabrze 27:35, BKS Stalprodukt Bochnia - ASPR Zawadzkie 27:26, Czuwaj Przemyśl - Grunwald Ruda Śląska 36:37, Wolszyniak Wolsztyn - Olimpia Piekary Śląskie 39:26.

Które miejsce w tabeli po trzech kolejkach zajmują radomianie? O tym czytaj w poniedziałkowym "Echu Sportowym".