PKO BP Ekstraklasa. Radomiak Radom w meczu rozegranym w trudnych warunkach zremisował z Jagiellonią Białystok 0:0. Zobacz zdjęcia

Dorota Kułaga
Radomiak podejmował Jagiellonię
Radomiak podejmował Jagiellonię Marcin Słoka
Piłkarze Radomiaka Radom w poniedziałkowym meczu 21. kolejki PKO BP Ekstraklasy zremisowali z Jagiellonią Białystok 0:0. Spotkanie toczyło się w trudnych warunkach, zwłaszcza druga połowa stała na słabym poziomie. Bohaterem był Zlatan Alomerović, bramkarz gości. Zieloni mogą się cieszyć z tego, że wciąż są bez straconej bramki w tegorocznych występach w ekstraklasie.

PKO Ekstraklasa. Remis Radomiaka z Jagiellonią

Radomiak Radom - Jagiellonia Białystok 0:0
Radomiak: Kobylak - Jakubik, Cichocki, Cestor, Abramowicz - Ramos, Alves - Semedo, Cayarga, Machado - Rocha (82. Sarmiento).
Jagiellonia: Alomerović - Puerto, Skrzypczak, Stojinović - Kupisz, Nene, Romanczuk, Lewicki - Bida (77. Prikryl), Imaz, Wdowik (69. Bortniczuk).
Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork).
Żółte kartki: Rocha, Alves (Radomiak) - Skrzypczak, Prikryl (Jagiellonia).
Widzów: 2275.

W Radomiaku w miejsce pauzującego za żółte kartki Raphaela Rossiego wystąpil Mateusz Cichocki. -To doświadczony piłkarz, dobrze prezentował się w sparingach i to on dziś zagrał na środku obrony.[/b]

BYLI REPREZENTANCI POLSKI NA ŁAWCE TRENERSKIEJ

Podtekstów w tym spotkaniu nie brakuje. Po dwóch stronach barykady, na ławkach trenerskich zasiedli Mariusz Lewandowski i Maciej Stolarczyk. To byli reprezentanci Polski, razem rozegrali nawet jedno spotkanie w biało-czerwonych barwach.

Początek meczu wyrównany. W 7 minucie Berto Cayarga popisał się indywidualną akcję na lewej stronie boiska, wpadł w pole karne Jagiellonii, ale zagrał niecelnie i obrońcy Jagiellonii wybili piłkę. W 7 minucie z 15 metrów uderzył Lisandro Semedo, ale zbyt lekko, żeby zaskoczyć Zlatana Alomerovicia, byłego bramkarza Korony Kielce. W 18 minucie po dograniu Damiana Jakubika strzelał Leonardo Rocha, ale piłka poszybowała nad poprzeczką. Akcje Radomiaka były coraz groźniejsze.

KUPISZ W RODZINNYM MIEŚCIE, PRZYJECHAŁ MAURIDES

W ekipie Jagiellonii występował Tomasz Kupisz. To jeden z najbardziej znanych piłkarzy pochodzących z Radomia. Ma 33 lata, na koncie cztery mecze w reprezentacji Polski. Przez portal Transfermarkt jest wyceniany na 200 tysięcy euro. Swoją grą niczym jednak specjalnym w tym przeciętnym spotkaniu się nie wyróżnił.

Z trybun mecz oglądał Maurides. W połowie grudnia na zasadzie transferu definitywnego przeszedł do FC St. Pauli za kwotę około 500 tysięcy euro! Teraz były napastnik Radomiaka przyjechał w odwiedziny do Polski i przy okazji ogląda w akcji byłych klubowych kolegów.

Jagiellonia rzadko dochodziła do pozycji strzeleckich. W 39 minucie Taras Romanczuk uderzył z ostrego kąta, ale Gabriel Kobylak pewnie złapał futbolówkę. W 40 minucie ładnym strzałem głową popisał się Mateusz Cichocki, nie ma bez problemu obronił Alomerović.

W 45 minucie Radomiak powinien objąć prowadzenie. Po centrze Semedo główkował Rocha, jego strzał obronił Alomerović, piłka odbiła się jeszcze od słupka i wyszła w pole. Trafiła pod nogi Dawida Abramowicza, ten uderzył w krótki róg z pięciu metrów i znowu znakomicie interweniował Alomerović! To mogła być piłka meczowa.

Ta interwencja Zlatana Alomerovicia może być paradą sezonu

Pierwsza połowa zakończyła się remisem 0:0. Radomiak oddał w tej części gry 4 celne strzały, a Jagiellonia 2. Może po przerwie padną gole...

RADOMIAK POD WIATR. OKAZJE JAGIELLONII

Początek drugiej połowy nie był porywający. Na boisku często rządził przypadek ze względu na silny wiatr. W 60 minucie znakomite dośrodkowanie w pole karne Radomiaka do Jesusa Imaza, ale ten w dogodnej sytuacji fatalnie się pomylił. Gabriel Kobylak mógł odetchnąć z ulgą. W 67 minucie dobrą okazję miał Bartłomiej Wdowik, jednak w ostatniej chwili jego strzał zablokował Mateusz Cichocki.

Grającemu pod wiatr Radomiakowi ciężko było w drugiej połowie dochodzić do pozycji strzeleckich. Przeciętne spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. W Radomiaku gra w ofensywie jest do poprawy, cieszy to, że Zieloni wciąż są bez straty gola w tym roku, jako jedyny zespół w PKO Ekstraklasie. Zremisowali 0:0 z Miedzią Legnica i Górnikiem Zabrze w meczach wyjazdowych, u siebie pokonał Stal Mielec 1:0 i w poniedziałek 0:0 zremisował z Jagiellonią Białystok.

XXX

TAK ZAPOWIADALIŚMY MECZ RADOMIAK - JAGIELLONIA

W meczu z Jagiellonią nie zagra środkowy obrońca Radomiaka Raphael Rossi. W spotkaniu z Górnikiem Zabrze otrzymał ósmą żółtą kartkę w tym sezonie i w poniedziałek musi pauzować. Leandro Rossi trenuje już z drużyną. Po pauzie za kartki wraca Luis Machado.

Piłkarze Radomiaka dobrze zaczęli rundę wiosenną. Są jedyną drużyną w PKO BP Ekstraklasie, która w tegorocznych spotkaniach nie straciła bramki. Zremisowała 0:0 z Miedzią Legnica i Górnikiem Zabrze w meczach wyjazdowych, a u siebie pokonała Stal Mielec 1:0. Liczą na podtrzymanie tej passy w meczu z Jagiellonią. Sędzią głównym spotkania będzie Jarosław Przybył z Kluczborka.

Przypuszczalny skład Radomiaka: Kobylak - Jakubik, Cichocki, Cestor, Abramowicz - Semedo, Alves, Ramos, Cayarga, Machado - Rocha.

Radomiak Radom - Jagiellonia Białystok TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo z meczu Górnik - Lechia w Canal+ Sport. Darmowy stream w internecie na stronie i w aplikacji Canal+.