PKO BP Ekstraklasa. Radomiak Radom zremisował z beniaminkiem 1:1 Oto zapis relacji LIVE

Radosław Olchowski
Piłkarze Radomiaka Radom podejmują Puszczę Niepołomice.
Piłkarze Radomiaka Radom podejmują Puszczę Niepołomice. Maciej Kwiatkowski
W meczu 9. kolejki PKO BP Ekstraklasy piłkarze Radomiaka Radom grał u siebie z beniaminkiem rozgrywek, czyli Puszczą Niepołomice. Pojedynek zakończył się remisem 1:1. Na gola Łukasza Sołowieja odpowiedział Pedro Henrique. Oto zapis relacji LIVE.

PKO BP Ekstraklasa. Radomiak Radom kontra Puszcza Niepołomice. Oto zapis relacji LIVE

Radomiak Radom - Puszcza Niepołomice 1:1 (0:0).
Bramki: 0:1 - Sołowiej 49, 1:1 Henrique 50.
Radomiak: Posiadała - Kaput, Abramowicz, Cestor, L. Semedo (62 Edi Semedo), Grzesik, Cichocki, Donis, Machado (81
Rocha), Wolski (81 Leandro), Henrique.
Puszcza: Zych - Yakuba, Pięczek, Tomalsk (89. Zapolnik), Cholewiak, Bartosz (64 Siemaszko), Craciun, Muranowić (64 Majchrzak), Sołowiej, Hajda, Poczobut.
Żółte kartki: Cichocki - Sołowiej, Majchrzak, Yakuba
Radomiak chce przejąć inicjatywę. Wpięciu pierwszych minutach Zieloni przeprowadzili trzy akcje w ofensywie, ale ani Lisandro Semedo, Rafał Wolski i Pedro Henrique nie dali rady wykończyć dobrze zapowiadających się sytuacji.
Tymczasem Puszcza odpowiedziała strzałem Murisa Muranowicia, który na szczęście dla miejscowych został zablokowany. Za moment wręcz powinno być 1:0 dla gości. Artur Craciun strzelał głową i chybił o centymetry.
W 19 minucie Zieloni wywalczyli pierwszy w tym spotkaniu rzut rożny. Z narożnika dośrodkowywał Rafał Wolski, a próbę strzału podjął Christos Donis. "Podjął", bo zamiast kąśliwego uderzenia skiksował.
W 26 minucie szarżował Wolski i został sfaulowany w polu karnym. Arbiter podyktował jedenastkę, a do piłki podszedł sam poszkodowany. Niestety pomocnik Zielonych uderzył koszmarnie, dlatego bramkarz Oliwier Zych nie miał problemów, by odbić to uderzenie!
Po półgodzinie w dogodnej sytuacji znalazł się Dawid Abramowicz, jednak przestrzelił z kilku metrów. Kolejną fantastyczną akcję radomianie przeprowadzili w 38 minucie. Wówczas do dośrodkowania Wolskiego wyskoczył Pedro Henrique i przewrotką uderzył. Szkoda, że minimalnie niecelnie.
W końcówce pierwszej części Radomiak przycisnął, ale wciąż był nieskuteczny.

Zaraz po wznowieniu gry przed wyborną okazją stanął Luis Machado. Ofensywny gracz gospodarzy będąc tyłem do bramki oddał celny strzał z kilku metrów. Bramkarz gości spisał się jednak wyśmienicie.
GOL DLA PUSZCZY. W 49 minucie gracze z Niepołomic zaatakowali pierwszorzędnie. Po rzucie rożnym do piłki dopadł Łukasz Sołowiej i z bliska otworzył wynik konfrontacji.
GOL DLA RADOMIAKA. Odpowiedź Zielonych niemal natychmiastowa. Po zespołowej akcji do siatki rywala wcelował Pedro Henrique!
W Radomiu leje, jak z cebra, a Zieloni konstruują kolejne akcje w ofensywie. Rezerwowy Edi Semedo wpadł z piłką w pole karne, ale zaplątał się w dryblingu. Dobrze zapowiadająca się okazja spaliła na panewce.
W 80 minucie owacja. Na boisku pojawił się Leandro Rossi, który po raz pierwszy zagrał w meczu mistrzowskim odkąd Radomiak rozgrywa mecze na stadionie przy ulicy Struga. Na boisku zameldował się też Leonardo Rocha. Trener Constantin Galca stawia na ofensywę, bo na boisku jest dwóch napastników.
W 88 minucie huknął Edi Semedo. W tylko sobie znany sposób Zych wybił piłkę na rzut rożny.
Tymczasem arbiter do regulaminowego czasu doliczył pięć minut. Ostatecznie starcie zakończyło się podziałem punktów.

Tak zapowiadaliśmy sobotnie starcie Radomiaka z Puszczą

Podopieczni trenera Constantina Galcy powalczą o czwarte zwycięstwo w tym sezonie. Zieloni zajmują obecnie 9. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 10 punktów, natomiast podopieczni trenera Tomasza Tułacza plasują się na 15. lokacie, mając na swoim koncie 7 oczek. Puszcza Niepołomice to absolutny debiutant na najwyższym poziomie rozgrywkowym. W bieżącym sezonie drużyna ta czterokrotnie grała na wyjazdach i za każdym razem musiała uznać wyższość przeciwnika.

W ekipie gospodarzy zabraknie kontuzjowanych Raphaela Rossiego oraz Roberto Alvesa. W Puszczy natomiast nie zagrają pauzujący za nadmiar żółtych kartek Jakub Serafin i Konrad Stępień.

Warto dodać, że kibice swoją obecnością na stadionie wesprzeć mogą nie tylko piłkarzy Radomiaka, ale też walczących o powrót do zdrowia najmłodszych. Za każdego fana, który przyjdzie na mecz przy ulicy Struga Fortuna (sponsor radomian) przekaże złotówkę na rzecz podopiecznych Fundacji Herosi.