PKO Ekstraklasa. Radomiak pokonał Jagiellonię. Zobacz na wideo zwycięskiego gola Mauridesa w 94 minucie

Piotr Stańczak
od 16 lat
Piłkarze Radomiaka Radom cieszą się z pierwszego zwycięstwa w nowym sezonie w ekstraklasie. W sobotę pokonali na wyjeździe Jagiellonię Białystok 2:1 (0:1). Decydująca bramka padła w 94 minucie! Strzelił ją Maurides. Zobaczcie tę sytuację na wideo powyżej.

Jagiellonia Białystok - Radomiak Radom 1:2 (1:0)
Bramki: 1:0 Marc Gual 12 min., 1:1 Felipe Nascimento 63 z karnego, 1:2 Maurides 90+4.
Jagiellonia: Alomerović - Prikryl, Tiru, Skrzypczak, Nastić - Wdowik, Pospisil (63. Romańczuk), Wojciechowski (46. Nene), Gual (56. Trubeha) - Imaz (84. Bida), Cernych (84. Łaski). Trener Maciej Stolarczyk.
Radomiak: Kobylak - Grzybek (79. Pawłowski), Rossi, Cichocki, Abramowicz - Cele (84. Sokół), Nascimento (72. Łukasik), Alves, Leandro, Machado (46. Semedo) - Maurides. Trener Mariusz Lewandowski.
Sędzia główny: Krzysztof Jakubik z Siedlec. Czerwone kartki: Skrzypczak (J) w 44 minucie (druga żółta), Trubeha (J) w 69 min. za faul. Żółte kartki: Skrzypczak, Imaz (J). Widzów: 9113.

Radomiak zdecydowanie lepiej spisał się w drugiej połowie pojedynku, kiedy najpierw doprowadził do wyrównania z rzutu karnego, a potem przechylił na swoją korzyść szalę zwycięstwa. Decydujący cios zadał białostocczanom Maurides. Wszystko działo się w 94 minucie, kiedy Jagiellonia - po dwóch czerwonych kartkach - grała już w dziewiątkę

Jak padł zwycięski gol Mauridesa w ostatnich sekundach spotkania? Zobaczcie na wideo powyżej.