PKO Ekstraklasa. Radomiak Radom przegrał z Lechem 0:1 w Poznaniu. Zobaczcie zdjęcia i najciekawsze akcje z meczu

Filip Węglicki
Luis Machado (w zielonej koszulce na zdjęciu) stworzył kilka dogodnych sytuacji dla drużyny Radomiaka w niedzielnym meczu z Lechem Poznań. Adam Jastrzębowski
9 października, w niedzielę Radomiak Radom rozegrał mecz z Lechem Poznań w dwunastej kolejce PKO Ekstraklasy. Kolejorz wygrał przy Bułgarskiej 1:0, a zwycięskiego gola strzelił Tsitaishvili.

Lech Poznań - Radomiak Radom 1:0. Zobaczcie zdjęcia

Lech Poznań - Radomiak Radom 1:0 (1:0)
Bramki: Tsitaishvili 12'
Lech Poznań: Bednarek - Rebocho, Dagerstal, Satka, Czerwiński - Skóraś (71' Marchwiński), Kvekveskiri, Sousa (78' Velde), Karlstrom (71' Murawski), Tsitaishvili (90+1' Ba Loua) - Szymczak (78' Ishak).
Radomiak Radom: Kobylak - Pawłowski, Cichocki, Rossi, Grzybek - Machado, Luizao (87' Łukasik), Alves, Cele, Pik (14' Leandro (87' Sokół)) - Maurides (58' Semedo).
Żółte kartki: van den Brom (trener Lecha), Karlstrom, Sousa, Tsitaishvili, Velde, Kvekveskiri - Leandro, Kobylak
Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz).

Piłkarze Zielonych rozpoczęli mecz od posłania dalekiego podania w stronę pola karnego Lecha, lecz piłka nie znalazła adresata.

Już w drugiej minucie Zieloni mieli okazję z rzutu rożnego, ale akcja nie przyniosła zakładanego rezultatu.

W czwartej minucie Thabo Cele oddał strzał zza pola karnego, jednak uderzenie było bardzo niecelne.

W szóstej minucie Luizao pociągnął za koszulkę piłkarza Lecha, po czym Kolejorz otrzymał pierwszy rzut wolny.

W ósmej minucie Daniel Pik starł się z Karlstromem. Zawodnik Zielonych długo nie podnosił się z murawy. Zdaniem arbitra Karlstorm był faulowany i Lech otrzymał rzut wolny.

W dwunastej minucie defensorzy Zielonych nie pokryli Tsitaishviliego, a ten zszedł do środka pola karnego Radomiaka i strzałem po ziemi pokonał Kobylaka.

W czternastej minucie Leandro zmienił Pika, który doznał urazu w starciu z piłkarzem Lecha kilka minut wcześniej.

W siedemnastej minucie Luis Machado dobrze dryblował i wywalczył kolejny rzut rożny dla Radomiaka.

W 25 minucie Karlstorm popełnił kolejne przewinienie, za co obejrzał żółty kartonik.

W 26 minucie Michał Skóraś wykonał samotny rajd, po którym strzelił na bramkę Radomiaka. Piłka wylądowała w rękach Kobylaka.

W 28 minucie piłkarze Lecha bardzo dobrze rozegrali akcję dynamicznymi podaniami i zakończyli ją strzałem, po którym piłka wylądowała w rękach bramkarza Zielonych.

W 31 minucie Thabo Cele posłał dobre dośrodkowanie do Rossiego, jednak piłka po strzale obrońcy Zielonych minęła bramkę Lecha.

W 32 minucie trener Lecha van den Brom obejrzał żółtą kartkę za dyskusje z arbitrem meczu. Chwilę później Maurides miał świetną sytuację po stałym fragmencie gry, ale piłka trafiła w boczną siatkę.

W 35 minucie Skóraś otrzymał dobre podanie w pole karne Radomiaka, jednak dośrodkowanie piłkarza Lecha zablokował Rossi i posłał piłkę na rzut rożny.

W 44 minucie Kvekveskiri popełnił kolejne przewinienie jednak nie został ukarany. Po dośrodkowaniu Alvesa z rzutu wolnego piłka trafiła w ręce Bednarka.

Po pierwszej połowie Lech Poznań prowadził u siebie 1:0 z Radomiakiem Radom. Bramkę dla gospodarzy strzelił Tsitaishvili. Najjaśniejszym punktem w ekipie Radomiaka był Luis Machado, który stworzył kilka dogodnych sytuacji dla Zielonych, jednak nie udało zamienić się ich na bramki.

- Stracona bramka czy wymuszona zmiana nie może nas załamać. Oddaliśmy kilka strzałów, na pewno potrzeba trochę więcej dokładności i spokoju. Jeśli stworzymy kolejne sytuacje to coś na pewno wpadnie. - mówił Dariusz Pawłowski podczas meczowej przerwy.

Lech Poznań spokojnie rozpoczął drugą połowę długo utrzymując się przy piłce.

W 47 minucie Szymczak poturbował Grzybka, a na twarzy piłkarza Zielonych pojawił się grymas bólu.

W 50 minucie Rebocho strzelił z rzutu wolnego w bramkę Radomiaka, jednak piłka wylądowała w rękach Kobylaka. Chwilę później Alves miał świetną okazję strzelecką, niestety był na pozycji spalonej.

W 56 minucie Sousa dobrze strzelił głową, po czym piłka trafiła w ręce Kobylaka.

W 58 minucie Lisandro Semedo zmienił Mauridesa.

W 62 minucie Sousa oddał bardzo dobry strzał z dystansu, a Kobylak popisał się świetną paradą i posłał piłkę na rzut rożny. Lech Poznań miał dwa stałe fragmenty gry z rzędu, jednak nie stworzył zagrożenia.

W 67 minucie Kobylak popełnił błąd w wyprowadzeniu piłki, Tsitaishvili wyłożył piłkę do Sousy na ósmy metr, a ten strzelił prosto w bramkarza.

W 71 minucie trener Lecha dokonał podwójnej zmiany - Murawski wszedł za Karlstroma, a Marchwiński za Skórasia. Chwilę później Sousa sfaulował Alvesa, za co obejrzał żółtą kartkę.

W 77 minucie Lisandro Semedo oddał celny strzał na bramkę Bednarka. Chwilę później za dyskusje z sędzią żółte kartki obejrzeli Kobylak oraz Leandro.

W 78 minucie w Lechu doszło do kolejnej podwójnej zmiany - Ishak wszedł za Szymczaka, a Velde zmienił Sousę.

W 83 minucie Rossi w fatalny sposób stracił piłkę, Marchwiński wyszedł sam na sam z Kobylakiem, a golkiper uratował Zielonych przed stratą drugiej bramki.

W 87 minucie trener Lewandowski wprowadził podwójną zmianę - Sokół wszedł za Leandro, a Łukasik za Luizao.

W doliczonym czasie gry Tsitaishvili obejrzał żółty kartonik za faul na Cele. Gruzin został zmieniony przez Ba Loua.

Chwilę później żółte kartki obejrzeli również Velde i Kvekveskiri z Lecha.

Wynik meczu nie uległ zmianie, Lech Poznań wygrał u siebie z Radomiakiem Radom 1:0. Jedyną bramkę dla Kolejorza strzelił Tsitaishvili.

Spotkanie z Lechem było rozgrywane 9 października, w niedzielę na stadionie przy ulicy Bułgarskiej 17 w Poznaniu. Zieloni dopisali kolejną przegraną na swoje konto, budując niefortunną serię trzech porażek ligowych z rzędu.

W Radomiaku zabrakło Pedro Justiniano, który pauzował za czerwona kartkę otrzymaną w meczu z Cracovią. Nie zagrał także Damian Jakubik, który regeneruje się po kontuzji. Z powodu urazów w kadrze meczowej nie znaleźli się również Dawid Abramowicza i Filipe Nascimento.

Mistrz Polski zagrał bez Barry'ego Douglasa, Bartosza Salamona, którzy są kontuzjowani.

Spotkanie Radomiaka z Lechem Poznań było transmitowane w CANAL+ 4K ULTRA, CANAL+ SPORT 3, CANAL+ PREMIUM oraz CANAL+ Online.