Plan wykonany, czyli drugoligowi siatkarze Enei KKS -u Kozienice lepsi od ekipy KS Błonie

Radosław Olchowski
Siatkarze KKS -u Kozienice zanotowali czwarte zwycięstwo w drugoligowym sezonie. archiwum KKS Kozienice
Mimo, że kolejny mecz o drugoligowe punkty siatkarze KKS -u Kozienice rozgrywali na wyjeździe, to byli faworytami. No i nie zawiedli, pokonując gładko na terenie rywala Klub Sportowy Błonie.

Klub Sportowy Błonie – Enea KKS Kozienice 0:3
Sety: 22:25, 19:25, 20:25
Błonie: Rudnicki, Godlewski, Buczek, Szewczyk, Ledzion, Barbadin, Gomułka (libero).
KKS: Ranecki, Baranowski, D. Ostrowski, B. Koryciński, Kałasz, Sokołowski, Głogowski (libero) oraz Trąbka, M. Koryciński.

Plan wykonany. Siatkarze Enei KKS-u Kozienice pokonali 3:0 ekipę KS Błonie. Wyjazdowe spotkanie zostało rozegrane w sobotę, 4 listopada. Podopieczni Marka Grzelczaka i Michała Kality po 6 kolejkach mają 13 punktów. Kozieniczanie typowani byli jako faworyci tego spotkania i od początku potwierdzali swoją wyższość. Podopieczni trenerów Marka Grzelczaka i Michała Kality prowadzili w secie otwarcia już 14:8. Wówczas świetnie zagrywali, a ich atak i blok dawały kolejne punkty. Co prawda w końcówce gospodarze podgonili wynik (21:20), jednak ostatnie słowo należało do drużyny z Puszczy.

- W końcówce rywale złapali kontakt i trener Marek Grzelczak prosił o czas. Zrobiło się nerwowo, jednak to nasz zespół zachował chłodne głowy i wygrał tego seta do 22. Jeszcze lepiej zaczęliśmy drugiego seta, gdzie po kilku minutach na tablicy wyników widniało 7:2 - relacjonowali przedstawiciele klubu z Kozienic

Ostatecznie przyjezdni dowieźli przekonujące prowadzenie. Zresztą i kończąca mecz odsłona przebiegała według wcześniejszego scenariusza. Kozieniczanie kontrolowali przebieg rywalizacji, a kiedy trzeba było siatkarskimi elementami odjeżdżali rywalom.

W innych meczach 6. kolejki: Necko Augustów – Sparta Grodzisk Mazowiecki 3:2, Lechia II Tomaszów Mazowiecki – Volley Ostrołęka 1:3, Camper Wyszków – Trójka Międzyrzecz Podlaski 3:0, Metro Warszawa – MOS WOLA Warszawa 3:0. Mecz Polcanex Kobyłka – SMS PZPS II Spała odbędzie się w środę 8 listopada. ‘
W tabeli prowadzi Metro, przed Spartą. Oba zespoły zgromadziły odpowiednio 16 i 14 punktów. Ekipa KKS -u Kozienice jest trzecia i ma na koncie 13 oczek.
W następnej serii KKS powalczy przed własną publicznością. W sobotę 11 listopada w hali KCRiS przy ul. Głowaczowskiej zmierzy się z Camperem Wyszków. Początek o godzinie 18. Wstęp jest bezpłatny.