Płotkarki RLTL Optimy Radom: Natalia Wosztyl i Izabela Smolińska nie pobiegną po medale Uniwersjady w Chinach

Radosław Olchowski
Natalia Wosztyl dziewiątą biegaczką Uniwersjady na 400 metrów przez płotki.
Natalia Wosztyl dziewiątą biegaczką Uniwersjady na 400 metrów przez płotki. archiwum prywatne Natalii Wosztyl
Lekkoatletki RLTL Optimy Radom: Natalia Wosztyl i Izabela Smolińska nie zakwalifikowały się do biegu finałowego na 400 metrów przez płotki na Uniwersjadzie w Chinach.

Natalia Wosztyl i Izabela Smolińska z Optimy Radom nie zdobędą medali Uniwersjady

Wosztyl i Smolińska to płotkarki radomskiej Optimy, które znalazły się w lekkoatletycznej reprezentacji Polski na Letnią Uniwersjadę w Chengdu w Chinach. Obie wystartowały w konkurencji biegowej, a konkretnie w biegu na 400 metrów przez płotki.

W eliminacjach dobrze poradziła sobie Wosztyl, która przebiegła dystans w czasie 58.44, awansując do półfinału. Gorzej poszło Izie Smolińskiej. Niedawna mistrzyni Polski seniorek nie ukończyła biegu kwalifikacyjnego.

Tymczasem Natalia Wosztyl w wyścigu o awans do finału konkurencji zajęła piąte miejsce w swoim półfinale i nie przebiła się do finałowej ósemki. Ostatecznie radomianka została sklasyfikowana na 9. pozycji.