Przeżyjmy to jeszcze raz. Lekkoatleci RLTL Optimy Radom gwiazdami mistrzostw Polski seniorów [ZDJĘCIA]

Radosław Olchowski
Mateusz Gos (pierwszy z prawej) z Optimy Radom złotym medalistą MO w biegu na 5000 metrów. PZLA
W zakończonych w Gorzowie Wielkopolskim mistrzostwach Polski seniorów w lekkiej atletyce reprezentanci RLTL Optimy Radom zdobyli sześć medali, w tym trzy z najcenniejszego kruszcu. Zobacz zdjęcia naszych gwiazd.

Sukcesy radomskich lekkoatletów

Worek z medalami otworzył dla Radomia Dawid Krzemiński, który zdobył srebro w trójskoku. Potem było jeszcze lepiej, bo sypnęło krążkami dla Optimy z najcenniejszego kruszcu. Złoto zdobyła sztafeta pań w biegu na 4x 100 metrów w składzie Martyna Kotwiła, Natalia Wosztyl, Izanela Smolińska i Nikola Brożyna. Indywidualnie na najwyższym stopniu podium stanęła Iza Smolińska, która wygrała wyścig na 400 metrów przez płotki oraz Mateusz Gos, najlepszy w biegu na 5000 metrów.

Dorobek medalowy uzupełnili lekkoatleci Optimy w konkurencjach technicznych i biegowych. Aneta Rydz zdobyła srebro w konkursie skoku wzwyż, zaś Martyna Kotwiła brąz w biegu sprinterskim na 200 metrów.

W klasyfikacji medalowej radomski klub zajął 4 . miejsce. W tym zestawieniu sklasyfikowano 49 klubów z całej Polski.

- Liczyliśmy na pięć medali, a zdobyliśmy sześć. To dobry wynik, pokazujący że jesteśmy w czołówce lekkoatletycznych klubów w Polsce. Widać, że praca naszych zawodników i trenerów nie idzie na marne – skomentował dla Echa Artur Błasiński, jeden z trenerów radomskiego klubu.