PlusLiga. Cerrad Enea Czarni za trzy punkty wygrali z Aluronem Virtu w Zawierciu. MVP meczu został wybrany Karol Butryn, atakujący radomian

Karol Butryn MVP meczu.
Karol Butryn MVP meczu. pls.pl
Cerrad Enea Czarni Radom po bardzo dobrym meczu pokonali za trzy punkty w Zawierciu miejscowy Aluron Virtu. Najlepszym siatkarzem meczu wybrany został Karol Butryn, atakujący radomskiego zespołu, zdobywca 27 punktów.

Aluron Virtu Zawiercie - Cerrad Enea Czarni Radom 1:3 (23:25, 19:25, 25:21, 17:25 ).
Aluron Virtu: Masny 1, Malinowski 17, Verhees 8, Waliński 13, Ferreira 13, Kania 3, Koga (libero), Andrzejewski (libero) oraz Dosajnh 0, Gawryszewski 4, Ferens 1.
Cerrad Enea Czarni: Vincić 2, Butryn 27, Protopsaltis 9, Włodarczyk 17, Pajenk 6, Boruch 4, Ruciak (libero), Masłowski (libero) oraz Kędzierski 0, Filip 1, Firszt 0, Sander 0.
MVP meczu: Karol Butryn (Cerrad Enea).

Do tej pory w historii PlusLigi obie drużyny mierzyły się dziewięciokrotni, radomianie wygrywali sześć razy, ich rywale tylko trzykrotnie. Te ekipy walczyły także w poprzednim sezonie w fazie play-off, Aluron Virtu wywalczył awans w trzecim meczu. W fazie zasadniczej jednak to goście dzisiejszego meczu byli dwukrotnie górą i ponownie Czarni wygrali za trzy punkty.

Robert Prygiel zagrał w obecnej chwili najmocniejszym wyjściowym składem, z Dejanem Vinciciem na rozegraniu i Karolem Butrynem w ataku. Cały pierwszy set przebiegał pod dyktando radomskiego zespołu, chociaż sama końcówka była bardzo emocjonująca. Ostatni 25 punkt zawiercianie podarowali naszej drużyny zepsutą zagrywką jednego z siatkarzy gospodarzy. Drugi set już zdecydowanie bardziej wygrany przez Czarnych do 19. 25 punkt też zdobyty przez radomian po własnym błędzie gospodarzy. Trzeci set padł łupem gospodarzy, którzy byli lepsi i go wygrali. Czwarta partia ostatnia w tym meczu całkowicie przebiegała pod dyktando radomian. Ostatni punkt zawiercianie oddali własnym błędem z zagrywki w wykonaniu rozgrywającego Michała Masnego.

[ZDJĘCIA] Radomskie cheerleaderki są coraz lepsze i prezentują poziom ekstraklasowy!

QUIZ. Radomskie gwiazdy sportu. Potrafisz ich rozpoznać?

Radomiak Radom. Kadra na sezon 2019/2020. Oto pełny skład "zielonych" na nowe rozgrywki w Fortuna 1 Ligi

[HIT] Radomianka, Aleksandra Buczyńska, to jedna z najpiękniejszych polskich tenisistek!

TOP 20! Najciekawsze letnie transfery w klubach regionu radomskiego!

[UNIKATOWE ZDJĘCIA] Kibicowskie klimaty w regionie radomskim. Niektórych ekip już nie ma