PlusLiga. LKPS Lublin - Cerrad Enea Czarni Radom 3:1. MVP meczu Jan Nowakowski. Przewaga rywali była duża (Zobacz zdjęcia z meczu i wideo)

Włodzimierz Łyżwa
Jakub Bednaruk, trener siatkarzy Cerradu Enei Czarnych Radom.
Jakub Bednaruk, trener siatkarzy Cerradu Enei Czarnych Radom. pls.pl
W meczu dziesiątej kolejki ekstraklasy siatkarzy, Lubelski Klub Przyjaciół Siatkówki Lublin pokonał 3:1 Cerrad Enea Czarnych Radom. Najlepszym siatkarzem meczu został wybrany Jan Nowakowski, środkowy LKPS Lublin.

LKPS Lublin - Cerrad Enea Czarni Radom 3:1 (25:13, 22:25, 25:18, 25:14)

LKPS: Pająk 0, Filipiak 15, Wachnik 10, Włodarczyk 14, Nowakowski 13, Sobala 11, Watten (libero) oraz Gregorowicz (libero), Romać 1, Gniecki 0.

Cerrad Enea Czarni: Nowak 0, Faryna 17, Berger 6, Santana 2, Lemański 9, Parkinson 0, Nowowsiak (libero) oraz Rusin 7, Firszt 6, Warda 4, Kędzierski 0, Gąsior 0.
MVP meczu: Jan Nowakowski (LKPS Lublin)

Podopieczni trenera Jakuba Bednaruka do meczu przystąpili bez podstawowego libero, Mateusza Masłowskiego. Powód nieobecności? Choroba, dolegliwości żołądkowe. W jego miejsce zagrał Maciej Nowowsiak. W wyjściowym składzie Czarnych na pozycji rozgrywającego pojawił się Wiktor Nowak zamiast Michała Kędzierskiego.

W zespole z Lublina, który jest beniaminkiem PlusLigi, występują trzej byli gracze radomskiego klubu, Dustin Watten, Jakub Wachnik i Wojciech Włodarczyk.

Pierwszy set zaczął się fatalnie dla radomian. Po kilku minutach gry już było 8:2, później 15:6, 23:11 i cały wygrany set do 13. Ostatni punkt zdobył Jakub Wachnik, obijając radomski blok.

Drugiego seta Czarni rozpoczęli z dwoma zmianami, Bartosz Firszt zastąpił na przyjęciu Jose Ademara Santanę, a Sebastian Warda na środku bloku Michaela Parkinsona. Do stanu po 8, gra radomskiego zespołu źle nie wyglądała. Później szybko zrobiło się 16:12. Ma placu gry za Akeksandra Bergera pojawił się Paweł Rusin i Czarni zniwelowali straty do remisu po 16. Po asie Pawła Rusina i atakach Rafała Faryny było 20:17 dla radomian. Całego seta radomianie wygrali do 22.

W trzecim secie przy stanie 12:6 dla gospodarzy w radomskim zespole na pozycji rozgrywającego pojawił się Michał Kędzierski za Wiktora Nowaka. Lublinianie kontrolowali przebieg seta, utrzymywali kilka punktów przewagi i wygrali pewnie seta. Ostatni punkt zdobyli blokując atak Bartosza Firszta.

Czwarta partia podobna do pierwszej. Dominacja gospodarzy i wygrany cały mecz.

Za tydzień w sobotę, 11 grudnia o godzinie 20.30 Czarni zagrają we własnej hali przy ulicy Narutowicza 9 ze Stalą Nysa.
Prezesem nyskiego klubu jest Robert Prygiel, były siatkarz i trener radomskiego klubu, a trenerem Stali od kilku meczów jest były siatkarz Czarnych, Daniel Pliński.