PlusLiga. Siatkarze Cerradu Enei Czarnych Radom przegrali 0:3 w nowej hali przy Struga ze Ślepskiem Malow Suwałki (Zobacz zdjęcia z meczu)

Włodzimierz Łyżwa
W meczu ekstraklasy siatkarzy, Cerrad Enea Czarni Radom przegrali 0:3 ze Ślepskiem Malow Suwałki. Mecz rozegrano w nowej hali Radomskiego Centrum Sportu przy ulicy Struga 63.

Byliście w nowej hali na meczu siatkarzy Cerrad Enea Czarnych Radom ze Ślepskiem Malow Suwałki? Znajdźcie się na zdjęciach

Cerrad Enea Czarni Radom - Ślepsk Malow Suwałki 0:3 (20:25, 24:26, 16:25)
Cerrad Enea Czarni: Kędzierski (2), Lemański (10), Berger (11), Faryna (3), Santana (2), Parkinson (3), Masłowski (libero) oraz Woropajew, Gąsior (10), Rusin (5) i Nowowsiak (libero).
Ślepsk Malow: Klinkenberg (8), Bołądź (16), Takvam (3), Sapiński (6), Halaba (17), Tuaniga (3), Czunkiewicz (libero) oraz Laskowski i Łukasik
MVP meczu: Paweł Halaba (Ślepsk Malow Suwałki)

Cerrad Enea Czarni Radom przegrał ze Ślepskiem Malow Suwałki 0:3 (20:25, 24:26, 16:25) w meczu osiemnastej kolejki PlusLigi. MVP Paweł Halaba. Gospodarzom nie udał się debiut w nowej hali. Było to arcyważne spotkanie dla układu dolnych rejonów tabeli w PlusLidze.

Gospodarze zajmowali dwunaste miejsce i mieli 13 punktów. Wygrali pięć meczów i doznali dziesięć porażek. Tyle samo "oczek" zgromadzili suwałczanie. Oni jednak rozegrali jedno spotkanie więcej, wygrywając cztery spotkania i dwunastokrotnie schodząc z parkietu pokonanym. W pierwszym meczu tych drużyn na początku sezonu radomianie wygrali w Suwałkach 3:1. MVP został Bartłomiej Lemański (Cerrad Enea Czarni).

Rozpoczął Bołądź, a Klinkenberg zakończył pierwszego seta, w którym suwałczanie byli wyraźnie lepsi. Gospodarze popełniali błędy. Nie potrafili złapać swojego rytmu gry. Ślepsk Malow prowadził praktycznie od początku do końca - 6:10, 12:18 czy 19:24.

Drugi set rozpoczął się mocnym uderzeniem w wykonaniu Ślepska Malow, który prowadził 8:2. Gospodarzom mocno dały się we znaki zagrywki Bołądzia. Goście długo prowadzili, było już 17:11 oraz 21:18. Jednak radomianie odrobili straty i po ich bloku było po 21. W końcówce wyróżnił się Halaba. Miał 10 pkt po dwóch setach, a Bołądź o dwa więcej. Przyjezdni po walce wygrali na przewagi.

Trzeciego seta goście rozpoczęli znowu mocnym akcentem i tym razem już radomianom nie udało się odrobić strat. A mieli co robić, gdyż Ślepsk Malow prowadził 5:0 i 8:1. Świetnie grał Paweł Halaba, który zasłużenie zapracował na miano najlepszego zawodnika spotkania. Zdobył 17 punktów w tym miał dwa asy.