PlusLiga. Siatkarze Cerradu Enei Czarnych Radom przegrali 0:3 z Asseco Resovią Rzeszów (Zobacz zdjęcia z meczu)

Włodzimierz Łyżwa
Fragment meczu, Cerrad Enea Czarni - Asseco Resovia Rzeszów.
Fragment meczu, Cerrad Enea Czarni - Asseco Resovia Rzeszów. Włodzimierz Łyżwa
W zaległym meczu PlusLigi siatkarzy, Cerrad Enea Czarni Radom przegrali 0:3 z Asseco Resovią Rzeszów. Podopieczni trenera Jakuba Bednaruka zagrali w tym meczu bardzo osłabieni.

Byliście na meczu siatkarzy Cerrad Enea Czarnych Radom z Asseco Resovią Rzeszów? Znajdźcie się na zdjęciach

Cerrad Enea Czarni Radom - Asseco Resovia Rzeszów 0:3 (21:25, 28:30, 16:25)
Cerrad Enea Czarni: Kędzierski 1, Rusin 12, Warda 6, Faryna 20, Firszt 5, Parkinson 3, Masłowski (libero) oraz Nowowsiak (libero), Woropajew, Berger 1.
Asseco Resovia: Drzyzga 2, Muzaj 12, Kozamernik 5, Kochanowski 9, Szerszeń 20, Cebulj 14, Zatorski (libero) oraz Potera (libero), Bucki, Woicki, Buszek i Krulicki
MVP meczu: Nicolas Szerszeń (Asseco Resovia Rzeszów).

Radomska drużyna do meczu z Asseco Resovią przystąpiła bardzo osłabiona. Do kontuzjowanych rozgrywającego Wiktora Nowaka, środkowego bloku Michała Ostrowskiego, przyjmującego Jose Ademara Santany, dołączył po ostatnim meczu atakujący Daniel Gąsior. Z gry z Asseco Resovią wyłączony został środkowy bloku Bartłomiej Lemański z powodu kłopotów zdrowotnych.

Resoviacy już na początku wypracowali sobie trzypunktową przewagę, którą utrzymywali do połowy seta. Przy stanie 11:14 gospodarze zdobyli cztery „oczka” z rzędu w czym duża zasługa świetnie zagrywającego Rafała Faryny. Radomianie wyszli na nieznaczne prowadzenie, które utrzymywali do stanu 19:18. Wówczas to resoviacy zanotowali trzypunktową serię i wygrywali 21:19. Radomianie zbliżyli się jeszcze na dystans jednego punktu (21:22), ale na więcej już zespół trenera Marcelo Mendeza nie pozwolił.

Drugi set z kolei od samego początku układał się po myśli gospodarzy, którzy wypracowali sobie dwupunktową przewagę. Dystans ten przez długi czas był nie do zniwelowania przez resoviaków. Gdy Nicolas Szerszeń popełnił błąd w ataku zespół trenera Jakuba Bednaruka prowadził 22:19 i wydawało się, że jest na dobrej drodze do wygrania seta. Goście szybko jednak zniwelowali straty doprowadzając do emocjonującej końcówki. W niej miejscowi mieli jedną piłkę setową ale jej nie wykorzystali. Z kolei ekipa z Podkarpacia dopiero za piątym setbolem zamknęła tę część meczu.

Trzecią partię rzeszowianie rozpoczęli od piorunującego uderzenia bo prowadząc 8:0. Duża w tym zasługa świetnie zagrywającego Nicolasa Szerszenia. Niemoc w ekipie gospodarzy przerwał Rafal Faryna, ale za chwilę przewaga Asseco Resovii urosła do 9 „oczek” (12:3). Resoviacy już zdecydowanie dominowali na boisku i spokojnie dowieźli wygraną do końca.

Kolejny mecz Cerrad Enea Czarni rozegrają już w najbliższą niedzielę, 13 marca o godzinie 17.30 w hali przy ulicy Struga 63 z LUK Lublin.