Półfinałowy mecz barażowy o awans do ekstraklasy. Radomiak Radom pokonał 3:1 Miedź Legnica

W półfinałowym meczu barażowym o awans do PKO Ekstraklasy, Radomiak Radom pokonał 3:1 Miedź Legnica. W finale (piątek, 31 lipca) Radomiak zagra z Warta Poznań na wyjeździe.

Radomiak Radom - Miedź Legnica 3:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Damian Nowak 38, 2:0 Leandro Rossi 66 z karnego, 2:1 Maciej Śliwa 85, 3:1 Adam Banasiak 87.
Radomiak: Cezary Miszta - Damian Jakubik, Mateusz Cichocki, Meik Karwot, Dawid Abramowicz - Leandro Rossi (76 Mateusz Lewandowski), Michał Kaput, Mateusz Michalski (82 Adam Banasiak), Rafał Makowski, Patryk Mikita (26 Dominik Sokół) - Damian Nowak.
Miedź: Łukasz Załuska - Paweł Zieliński, Boza Musa, Nemanja Mijusković, Artur Pikk, Marquitos, Joan Roman (71 Patryk Makuch), Omar Santana, Jakub Łukowski (71 Maciej Śliwa), Adrian Purzycki, Kacper Kostorz.
Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork)
Widzów:1910.

Podopieczni trenera Dariusza Banasika do meczu z Miedzią przystąpili poważnie osłabieni. W ostatniej chwili ze składu wypadł kapitan Maciej Świdzikowski, środkowy obrońca. Maciek w poniedziałek trafił do szpitala, ze względu na zatrucie salmonellą.
W związku z tym nastąpiły małe korekty w składzie i w ustawieniu radomskiego zespołu.
Na środku obrony wraz z Mateuszem Cichockim zagrał Meik Karwot.

Radomiak dominował w pierwszej połowie meczu na boisku. Potwierdzeniem bardzo dobrej gry podopiecznych trenera Dariusza Banasika była przepiękna bramka zdobyta przez Damiana Nowaka z rzutu wolnego, po którym Łukasz Załuska tylko wyjął piłkę w siatki.
Za moment była podobna sytuacja i kolejny rzut wolny. Do piłki podszedł tym razem Meik Karwot (dlaczego nie Damian Nowak?), ale piłka po strzale naszego gracza poleciała nad poprzeczką.
Wcześniej, w 33 minucie, Kacper Kostorz nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Cezarym Misztą. Piłka przeleciała tuż obok słupka.
Z kolei w 26 minucie z powodu kontuzji boisko musiał opuścić najlepszy strzelec Radomiaka, Patryk Mikita.

W 59 minucie po strzale Hiszpana Marquitosa słupek uratował Radomiaka.
W 64 minucie sędzia Jarosław Przybył musiał skorzystać w wideoweryfikacji, bo nie był pewny czy przy strzale Rafała Makowskiego, piłka nie trafiła w rękę jednego z graczy Miedzi. Okazało się, że tak i arbiter podyktował rzut karny. Jedenastkę pewnie wykonał Leandro Rossi.
W 78 i 79 minucie dwa strzały głową Mateusza Cichockiego obronił Łukasz Załuska. Za moment Dominik Sokół nie skierował piłki z kilku metrów do bramki.
W 85 minucie po jednej z kontr, Maciej Śliwa wyszedł sam na sam z Cezarym Misztą i pokonał naszego golkipera.
Odpowiedź Radomiaka była błyskawiczna. Po akcji Dominika Sokoła, piłka trafiła do Damiana Nowaka, który trafił futbolówką w słupek. Ta trafiła pod nogi Adama Banasiaka, który ze stoickim spokojem skierował ją do siatki.

[HIT] Radomianka, Aleksandra Buczyńska, to jedna z najpiękniejszych polskich tenisistek!

QUIZ. Potrafisz rozpoznać radomskie gwiazdy sportu?

Co obecnie robią byli piłkarze Radomiaka Radom. Jedni nadal grają w piłkę, inni zostali trenerami, sędziami, prezesami