Porażka Cerrad Czarnych Radom. Kontuzja Wytze Kooistry

/sid/
Siatkarze Cerrad Czarnych Radom przegrali 0:3 drugi mecz play off z Jastrzębskim Węglem T. Klocek
Siatkarze Cerrad Czarnych Radom przegrali 0:3 drugie spotkanie rundy play off ekstraklasy z Jastrzębskim Węglem. W drugim secie kontuzji nabawił się Wytze Kooistra, atakujący radomian.

Po przegranym pierwszy meczu play off, radomianie drugie starcie w walce o awans do czołowej "czwórki" ekstraklasy, zaczęli bardzo odważnie. Po ataku Wytze Kooistry i bloku, którego tak bardzo brakowało w ostatnich dwóch spotkaniach radomian, na Patryku Czarnowskim, podopieczni Roberta Prygla wyszli na prowadzenie. Nie utrzymali go jednak zbyt długo, bo jastrzębianie odrobili je w jednym ustawieniu, przy zagrywce Michała Kubiaka. Z jego zagrywkami z najwyższym trudem radził sobie Adam Kowalski. Mimo, że miejscowi przejęli inicjatywę, radomianie nie poddali się. Zdołali wyrównać na 20:20 i walczyli o wygrana w pierwszym secie. Obronili pierwszą piłkę setową i po ataku Jozefa Piovarciego mieli szansę na wygranie tej odsłony. Ostatnie słowo należało jednak do miejscowych, a wygraną w pierwszym secie przypieczętował Michał Łasko.

Drugą odsłonę Czarni zaczęli fatalnie. Przegrywali 2:9, później 3:11. Akcja, po której jastrzębianie zdobyli 17 punkt, okazała się ostatnią w tym meczu dla Wytze Kooistry. Holenderski atakujący radomian, próbując blokować atak Krzysztofa Gierczyńskiego, najprawdopodobniej skręcił staw skokowy. Wprost z hali został odwieziony do szpitala. Na boisku zastąpił go Bartłomiej Bołądź. Nie była to jedyna zmiana w ekipie radomian. Niestety nie poprawiły one wyniku. Atak Łasko zapewnił gospodarzom prowadzenie w meczu.

W trzecim secie Czarni toczyli wyrównaną walkę do stanu po 16. Wygraną w meczu, na miarę prowadzenie w rywalizacji 2:0 zapewnił Kubiak, zagrywając dwa asy. Kubiak został najlepszym zawodnikiem meczu. W przyszły czwartek Czarni zagrają w ćwierćfinale Pucharu Polski. Z Jastrzębskim Węglem.

Jastrzębski Węgiel - Cerrad Czarni Radom 3:0 (28:26, 15:18, 25:18). Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw) 2:0.

Czarni: Neroj, Kooistra, Wachnik, Westphal, Kamiński, Piovarci - Kowalski (libero) oraz Kędzierski, Gutkowski, Grzechnik, Bołądź, Radomski.