Porażki naszych trzecioligowców (zdjęcia)

/SzS/
Broń przegrała w Legionowie, ale dobre spotkanie rozegrał Arkadiusz Chudziński.
Broń przegrała w Legionowie, ale dobre spotkanie rozegrał Arkadiusz Chudziński. S. Szymczak
Ruszył nowy sezon w trzeciej lidze piłkarskiej. Dwa zespoły z regionu radomskiego nie zdobyły nawet punktu w wyjazdowych meczach.

Legionovia Legionowo - Broń Radom 2:1 (1:0), Tomczyk 24, samobójcza Kupiec 50 - Gorczyca 86.

Broń: Młodziński - Noheem, Kupiec, Gorczyca, Budzinski (75 Bargieł), Rdzanek (57 Chrzanowski), Pakos, Sałek (80 Wicik), Złoch (75 Leśniewski), Chudziński, Kowalczyk.

W meczu dwóch drużyn, który od początku sezonu zapo-wiadają walkę o czołowe lokaty, Legionovia zwyciężyła jak najbardziej zasłużenie.

BRAKOWAŁO CIUPIŃSKIEGO
Radomianie zagrali w tym meczu osłabieniu brakiem Daniela Ciupińskiego, który musiał pauzować za czerwoną kartkę z poprzedniego sezonu. Widać było jego brak w formacjach ofensywnych. Robert Kowalczyk był w ataku osamotniony nie wiele mógł zdziałać.

Do straty pierwszego gola Legionovia posiadała lekką przewagę. W 24 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, Paweł Tomczyk skierował piłkę głową do bramki. Jeszcze przed przerwą gospodarze mieli co najmniej dwie okazje, aby podwyższyć rezultat.
Druga połowa w wykonaniu Broni była znacznie lepsza, ale już w 50 minucie było 2:0. Ponownie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, Wojciech Kupiec próbował strącić piłkę i ta wpa-dła do bramki Broni.
Z biegiem czasu Broń próbowała atakować. Pierwszy strzał oddała dopiero w 60 minucie, lecz później było o wiele le-piej. Wreszcie w 86 minucie po rozegraniu rzutu wolnego, do-środkowaniu Przemysława Wicika, Wojciech Gorczyca zdobył kontaktową bramkę. W ostatnich minutach Broń goniła wynik, ale gospodarze pewnie bronili dostępu do własnej bramki.
Mimo przegranej, Broń zebrała od swoich kibiców duże brawa. Zespół ambitnie walczył i do remisu zabrakło odrobinę szczęścia.

MKS Kutno - Orzeł Wierzbica 3:1 (2:1), Zieliński samobójcza 10, Kustra 40 z karnego, Lewicki 75 - Lesisz 20.
Orzeł: Domański - Marczak, Mazur, Stawczyk, Zieliński, Czarnecki, Skałbania, Zięba, Stanisławski, Lesisz, Śliwiński (60 Gil).

ORZEŁ ZASKOCZYŁ
Skazywany na wysoką porażkę, Orzeł zaskoczył gospodarzy mądrą grą. Pojedynek zaczął się pechowo, bo piłkę do własnej bramki skierował Cezary Zieliński. Chwilę później wyrównał Maciej Lesisz. Przed przerwą gospodarze podwyższyli wynik po rzucie karnym.
W 60 min Dawid Stawczyk zobaczył drugą żółtą kartkę. Osłabiony Orzeł nie zdołał odrobić strat.

W innych meczach: Zawisza Rzgów - Warta Sieradz 0:0, Lechia Tomaszów Mazowiecki - Ursus Warszawa 1:1 (0:0), Piechna 68 - Rodionow 55, Targówek Warszawa - Sokół Aleksandrów Łódzki 0:2 (0:0), Woźniczka 69, Ceglarz 90. , Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Włókniarz Zelów 2:1 (1:1), Bal 22, Romanowski 86 - Wiśniewski 19, WKS Wieluń - Mazur Karczew 1:2 (1:1), Krystosiak, Wójcik dla Mazura, Omega Kleszczów - Start Otwock 1:1 (1:1), Kowalski 45 dla Omegi.