Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Port Lotniczy Radom. Prokuratura umarza dwa dochodzenia w sprawie spółki. Nie było przestępstw

Marcin Genca;[email protected]
archiwum
Prokuratura Rejonowa Radom - Wschód umorzyła dwa dochodzenia w sprawie byłego kierownictwa spółki Port Lotniczy Radom.

W pierwszej z nich chodziło o poświadczenie nieprawdy przez byłego prezesa zarządu spółki w celu osiągnięcia korzyści majątkowej dla siebie i innych osób w dokumentach dotyczących nabycia i zbycia składników majątku spółki poprzez podanie nieprawdziwych wartości i okoliczności przeniesienia ich własności. Dochodzenie umorzono wobec stwierdzenia, że nie działania nie zawierały znamion czynu zabronionego. Drugą sprawą, którą badała prokuratura było domniemane naruszenie tajemnicy przedsiębiorstwa przez byłego prezesa poprzez ujawnienie danych kontrahentów, z jakimi prowadzone były negocjacje handlowe oraz podpisane umowy i kontrakty. Również tutaj prokuratura nie dopatrzyła się znamion czynu zabronionego.

- W zakresie pierwszego z dochodzeń materiał dowodowy w postaci dokumentów i zeznań świadków wskazuje, że brak jest podstaw do kwestionowania darowizny na rzecz Stowarzyszenia Muzycznego Radom. Spółka Port Lotniczy Radom nie miała odrębnych uregulowań w zakresie przekazywania darowizn w związku z czym działała na podstawie ogólnie obowiązujących przepisów prawa cywilnego. Darowizna różnego rodzaju sprzętu odbyła się zgodnie z prawem i nie ze szkodą dla spółki bowiem darowane przedmioty nie były już wykorzystywane i stały się bezużyteczne - informowała Małgorzata Chrabąszcz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Radomiu.

W zawiadomieniu o przestępstwie pojawił się zarzut sprzedaży quada Buayng za zaniżoną cenę. Ustalono, że pojazd nigdy nie był własnością spółki, a był jedynie przez niego użytkowany na zasadzie umowy z firmą, której pojazd został zwrócony protokołem zdawczo-odbiorczym.

Potwierdził się natomiast podnoszony w zawiadomieniu zarzut zaniżenia ceny sprzedaży toyoty verso. - Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko rzeczoznawcy Tomaszowi B. o poświadczenie nieprawdy w opinii dotyczącej oceny stanu technicznego i jego wyceny że wartość rynkowa wynosiła 11300 zł, podczas gdy w rzeczywistości stanowiła kwotę 31900 zł. Na wybór rzeczoznawcy były prezes nie miał żadnego wpływu, bowiem należało to do kompetencji kierownika floty w spółce Port Lotniczy Radom - dodaje Małgorzata Chrabąszcz.

Według niej, były prezes zarządu spółki podczas konferencji prasowej wymienił konkretne firmy, które zawarły umowy ze spółką, nie ujawniając jednak przy tym żadnych szczegółów, które mogłyby stanowić tajemnicę przedsiębiorstwa. Na pytania dziennikarzy odmówił jednak udzielania szczegółowych informacji.

Postanowienie o umorzeniu śledztwa nie jest prawomocne.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie