MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Poświęcenie sztandaru Zespołu Szkół Drzewnych i Leśnych w Garbatce-Letnisku odbyło się w tamtejszym kościele. Zobacz zdjęcia

OPRAC.:
Wojciech Szczepański
Wojciech Szczepański
W Garbatce-Letnisku odbyło się poświęcenie sztandaru Zespołu Szkół Drzewnych i Leśnych. Więcej zobacz na kolejnych slajdach >>>
W Garbatce-Letnisku odbyło się poświęcenie sztandaru Zespołu Szkół Drzewnych i Leśnych. Więcej zobacz na kolejnych slajdach >>>Monika Rodakowska
W kościele pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Garbatce-Letnisku odbyła się ważna uroczystość - poświęcenie sztandaru Zespołu Szkół Drzewnych i Leśnych.

Poświęcenie sztandaru Zespołu Szkół Drzewnych i Leśnych w Garbatce-Letnisku

Jak informuje nas Elżbieta Dziedzicka z Zespołu Szkół Drzewnych i Leśnych imienia Jana Kochanowskiego w Garbatce-Letnisku, w środę 19 czerwca odbyła się podniosła uroczystość. W kościele pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Garbatce-Letnisku odbyło się poświęcenie szkolnego sztandaru. Ceremonia miała miejsce podczas mszy świętej o godzinie 9, której przewodniczył ksiądz kanonik Augustyn Rymarczyk, proboszcz parafii Garbatki-Letniska.

Od 1998 roku szkoła „Drzewna” nosi imię Jana Kochanowskiego i popiersie znanego na świecie wybitnego polskiego humanisty, związanego także z naszym regionem, zdobi nowy sztandar szkoły.

Zanim ksiądz Augustyn Rymarczyk poświęcił symbol, stanowiący tożsamość „Drzewnej”, zacytował dwie ostatnie zwrotki hymnu Jana Kochanowskiego, pieśni „Czego chcesz od nas, Panie, za Twe hojne dary…”:

„Z Twej łaski nocna rosa na mdłe zioła padnie,
A zagorzałe zboża deszcz ożywia snadnie.
Z Twoich rąk wszelkie źwierzę patrza swej żywności,
A Ty każdego żywisz z Twej szczodrobliwości.
Bądź na wieki pochwalon, nieśmiertelny Panie!
Twoja łaska, Twa dobroć nigdy nie ustanie.
Chowaj nas, póki raczysz, na tej niskiej ziemi,
Jedno zawżdy niech będziem pod skrzydłami Twemi”.

Ksiądz proboszcz życzył między innymi, by szkoła była wspólnotą pokoju. Ponadto podziękował obecnemu na uroczystości dyrektorowi „Drzewnej” Mirosławowi Dziedzickiemu za dar od miejscowego Zespołu Szkół Drzewnych i Leśnych, który właśnie stanął przed kościołem, na ulicy Jana Kochanowskiego – drewnianą tablicę, eksponującą stylistyczne nawiązanie do przedwojennej willowej architektury w Garbatce-Letnisku, już uwzględnione w nowej siedzibie „Drzewnej” przy ulicy Zofii Sztobryn. Dużą oszkloną tablicę informacyjną z logo szkoły zamontował z pomocą uczniów Marcin Szumilas, nauczyciel przedmiotów zawodowych drzewnych. To kolejny artystyczny znak obecności „Drzewnej” w przestrzeni lokalnej, również kreującej tę przestrzeń.

Za przygotowanie i nadzór pocztu sztandarowego odpowiadał Tomasz Lewikowski, nauczyciel wychowania fizycznego i geografii. Poczet sztandarowy stanowili uczniowie III klasy Technikum Leśnego: Karol Niewiadomski, Mateusz Sakowicz, Kacper Sapała.

W akcie poświęcenia sztandaru uczestniczyła młodzież, kadra pedagogiczna i personel szkoły. Uroczystość uświetnili uczniowie Technikum Leśnego Jakub Krzemiński z klasy I TLB i Szymon Wasilewski z klasy II TL z Koła Sygnalistów pod kierunkiem Krzysztofa Giedyka, nauczyciela przedmiotów zawodowych leśnych.

Zobacz także:

od 16 lat
Wideo

Dziś 81. rocznica Ludobójstwa na Wołyniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie