MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Prezentacja książki o księdzu Janie Ziei z Ossy - „Moje imię Człowiek. Ksiądz Jan Zieja”

Antoni Sokołowski
Promocja książki o księdzu Ziei odbyła się w Warszawie.
Promocja książki o księdzu Ziei odbyła się w Warszawie. Facebook
W Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie odbyła się prezentacja książki „Moje imię człowiek. Ksiądz Jan Zieja”. Bohater to kapłan z gminy Odrzywół i wielki autorytet.

Książka została wydana przez Centrum Myśli Jana Pawła II, pod redakcją księdza Aleksandra Seniuka - rektora klasztoru „Wizytek” i zbiegła się z premierą książki „Pamiętnik” autorstwa Anny Mińkowskiej.

Spotkanie i rozmowy

W spotkaniu wzięły udział osoby związane z działalnością duszpasterską i społeczną księdza Jana, między innymi redaktor Jacek Moskwa, Dorota Woyke, wnuczka pani Anieli Urbanowicz, która razem z księdzem Zieją zakładała pierwszy po II wojnie światowej w Polsce Dom Samotnej Matki w Słupsku - bo w Wytownie, pod Słupskiem wówczas ksiądz Jan Zieja pracował na parafii. Była także Anna Trzeciakowska, która rozwija idee księdza Jana Ziei wśród młodzieży.

W spotkaniu wzięła udział liczna delegacja Urzędu Gminy w Odrzywole wraz z wójtem Marianem Kmieciakiem oraz młodzieży z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Kolonii Ossy wraz z dyrektor ośrodka.

Niezwykły człowiek

Ksiadz Jan Zieja urodził się w Ossie, na ziemi opoczyńskiej - obecnie jest to gmina Odrzywół. Był wybitnym kapłanem, kapelanem w obu wojnach światowych, społecznikiem i współzałożycielem Komitetu Obrony Robotników. Jego imię nosi Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kolonii Ossie.

Publikacja „Moje imię Człowiek. Ksiądz Jan Zieja” pod redakcją księdza Aleksandra Seniuka jest zbiorem wydarzeń, związanych z obchodami jubileuszu 25-lecia śmierci księdza Jana Ziei w 2016 roku oraz 120. rocznicy jego urodzin, która przypadła w 2017 roku. Książka zawiera wiele wątków biograficznych wskazujących na niezwykłość tego kapłana, jak i świadectw osób, których spotkania z księdzem Zieją na zawsze odmieniły. Zebrane w tej książce opowieści ukazują zdumiewający talent księdza Jana docierania do ludzi i środowisk bardzo różnych, często uprzedzonych do Kościoła lub źle postrzeganych przez ludzi Kościoła. Czytelnik znajdzie w niej również kronikę wydarzeń towarzyszących jubileuszowi, a także bogaty materiał ikonograficzny.

Przewodnik życia

Osoby, które stykały się z księdzem Janem Zieją, nawet ateiści, mówili jeszcze za jego życia, że to człowiek wybitny, święty kapłan, bardzo skromny, skrajny pacyfista, prorok i radykalny świadek miłości Chrystusa.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie