Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Przebudowa alei Wojska Polskiego w Radomiu. Nadal trwa procedura przetargowa, ale już wiadomo, że trzeba będzie dołożyć pieniędzy. Skąd?

ik
Przebudowa alei Wojska Polskiego ma się zakończyć w 2020 roku. Ma mieć po dwie jezdnie w obu kierunkach, będą też dwa wiadukty nad kolejową trasą numer osiem.
Przebudowa alei Wojska Polskiego ma się zakończyć w 2020 roku. Ma mieć po dwie jezdnie w obu kierunkach, będą też dwa wiadukty nad kolejową trasą numer osiem. archiwum
Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu nie może jeszcze rozstrzygnąć przetargu na przebudowę alei Wojska Polskiego. Czeka na dokumenty od oferentów.

Przebudowa alei Wojska Polskiego ma potrwać trzy lata. Prace muszą się rozpocząć w 2018 roku. Miasto dostało na nie około 92 milionów złotych dotacji z budżetu państwa, ale z założeniem, że w tym roku na prace zostanie wydanych 28 milionów złotych.

Tymczasem Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji nie rozstrzygnął jeszcze przetargu na prace. Wpłynęło pięć ofert. Najtańsza opiewa na około 137,5 tysiąca złotych. Najdroższa opiewa na blisko 200 milionów złotych. Miasto na ten cel, w ciągu kolejnych trzech lat zaplanowało 115,5 miliona złotych.

Pieniędzy zabraknie i trzeba będzie zmienić tak zwaną Wieloletnią Prognozę Finansową. To dokument, w którym są zapisane wydatki miasta na zadania rozpisane na kilka lat. Miasto będzie musiało zwiększyć zaplanowane wydatki na aleję Wojska Polskiego.

W projektach uchwał na poniedziałkową sesję zmian dotyczących alei Wojska Polskiego w Wieloletniej Prognozie Finansowej nie ma. Aby je wprowadzić do prezydenta Radosława Witkowskiego apeluje przewodniczący Rady Miejskiej Dariusz Wójcik.

„Z informacji jaką dzisiaj otrzymałem od pracownika Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu wynika, że oferty przetargowe na przebudowę alei Wojska Polskiego zostały sprawdzone pod względem formalnym i prawnym.” - czytamy w piśmie przewodniczącego.

Konrad Frysztak wyjaśnia, że Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w czwartek wystosował do oferentów pisma o uzupełnienie dokumentacji. Ustawowa mają na to 10 dni. Przetargu nie można więc rozstrzygnąć. Co więcej nie wiadomo, która oferta wygra i ile ostatecznie pieniędzy będzie potrzeba na prace.

- Zrobimy wszystko, żeby ten przetarg rozstrzygnąć i żeby po Air Show zaczęły się prace - przekonuje Konrad Frysztak. - Nie stać nas na to, żeby przepadł trud, który z prezydentem przy pomocy marszałka Bielana poświęciliśmy na wyrwanie tych pieniędzy ze szponów Marka Suskiego.

ZOBACZ TEŻ: Miss Ziemi Radomskiej 2018 to Sylwia Gibała z Pionek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie