Prezentacje amatorskich grup teatralnych w trzech kategoriach wiekowych oceniało jury w składzie Jarosław Figura, aktor, animator kultury (przewodniczący), Marzena Odzimek - Jarosińska, aktor, teatrolog oraz Waldemar Balcerowski, polonista, poeta.
Kategoria Teatr
Po obejrzeniu wszystkich inscenizacji jury przyznało nagrody i wyróżnienia i są to:
kategoria wiekowa kl. 0 - III
wyróżnienia: przedszkolaki z „Bajkolandii” z Lipy Miklas, zespół teatralny „Apsik” z Lipskiego Centrum Kultury, zespół teatralny „Pinokio” z Przedszkola Samorządowego w Ciepielowie, teatrzyk „Biedronki” z Przedszkola Publicznego Samorządowego w Lipsku. III miejsce: Teatr „Muzyk” z Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu, II miejsce: Zespół teatralny „Smerfy” z Domu Kultury w Zwoleniu.
Kategoria wiekowa kl. IV- VII
Wyróżnienie: Zespół teatralny „Na Chwilę – Przez Chwilę” z PSP w Lipsku, III miejsce: Zespół Teatralny „Kalliope” z Domu Kultury w Zwoleniu, II miejsce: Grupa teatralna „Kafelek” z Domu Kultury w Małogoszczu, I miejsce: Zespół teatralny „Abrakadabra” z PSP nr 14 Integracyjnej w Radomiu.
Kategoria wiekowa szkoły ponadgimnazjalne
III miejsce: Grupa teatralna „Kafelek” – starszyzna- z Domu Kultury w Małogoszczu
Jury przyznało także wyróżnienia aktorskie dla:
Aleksandra Fajdka za rolę kota w butach, Anny Soboń – za rolę królewny oraz Mikołaja Zielińskiego za rolę czarodzieja w spektaklu „Czarodziej PIM i wiedźma POM” z Bajkolandii z Lipy Miklas, Sebastiana Grzeszczyka za rolę myśliwego w spektaklu „Królewna śnieżka” z Teatrzyku „APSIK” z LCK, Alicji Dobrzańskiej za rolę macochy w spektaklu Za Graj to Sam „Kopciuszek” z Teatru MUZYK z Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu, Wojciecha Jaśkiewicza za rolę wróbelka w spektaklu „Dziób w dziób” z Zespołu Teatralnego COGITO z PSP w Zakrzówku, Aleksandry Tracz z Grupy Teatralnej „Kafelek” – starszyzna- z Domu Kultury w Małogoszczu za grę aktorską.
Grand Prix Przeglądu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej 2018 w kategorii „TEATR” otrzymał
Zespół Teatralny COGITO z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zakrzówku za aranżację spektaklu "Dziób w dziób" według scenariusza Maliny Prześlugi.
Kategoria Muzyka
W piątek, 15 czerwca w Lipskim Centrum Kultury odbył się Przegląd Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej w kategorii „Muzyka”.
Prezentacje solistów i zespołów muzycznych w czterech kategoriach wiekowych oceniali specjaliści z dziedziny muzyki w składzie Monika Walczak (przewodnicząca) oraz Elwira Dzikowska i Sylwester Hernik.
Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji jury przyznało:
Kategoria ZESPOŁY MUZYCZNE
Kategoria wiekowa klasy 0 -III szkoły podstawowe
II miejsce: Zespół wokalny” Folk kids” z PSP nr 1 w Pionkach
Kategoria wiekowa klasy IV-VI szkoły podstawowe
Wyróżnienie: Zespól wokalny „ Powiślaczki” z PSP w Lipsku, III miejsce: Zespół wokalny „ Aplauz” ze Szkoły Podstawowej w Gołębiu, II miejsce: Zespół wokalny z Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Skaryszewie, I miejsce: Zespół wokalny "FOLKlaski” z PSP nr 1 w Pionkach oraz Zespół wokalny „ No Name” z Lipskiego Centrum Kultury.
Kategoria wiekowa klasa VII szk. podstawowej i gimnazja
II miejsce: Duży Zespół Wokalny z Miejskiego Ośrodka Kultury w Skaryszewie, I miejsce: Zespół Wokalny „ Fuego” z Lipskiego Centrum Kultury.
Kategoria wiekowa szkoły ponadgimnazjalne
I miejsce: Zespół wokalny z Domu Kultury w Zwoleniu
Kategoria SOLIŚCI
Kategoria wiekowa klasy 0 -III szkoły podstawowe
Wyróżnienia: Sandra Grabowska z MDK w Kielcach, Zuzanna Adamus z MOK „ Amfiteatr” Kuźnia Artystyczna w Radomiu,
II miejce: Zofia Anioł z MDK „ Studio Piosenki Sami” w Kielcach, I miejce: Lena Dobek z Kolorowego Przedszkola w Bilczy.
Kategoria wiekowa klasy IV-VI szkoły podstawowej:
Wyróżnienia: Milena Alot z PSP nr 1 w Pionkach, Maja Bartold z Zespołu Szkół Muzycznych im. O. Kolberga w Radomiu, Martyna Cieśla ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrowcu Świętokrzyskim, Cezary Cielniak z Gminnego Centrum Kultury i Kultury Fizycznej w Jedlińsku, – Anna Filipczak z Zespołu Edukacyjnego „Dwunastka” w Ostrowcu Świętokrzyskim, Noemi Gocel ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Ostrowcu Świętokrzyskim, Giulia Kpogomou z Sandomierskiego Studia Piosenki w Sandomierzu, Zuzanna Maruszewska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Staszowie, Joanna Orłowicz z I Społecznej Szkoły Podstawowej im. M. Reja w Kielcach. III miejsce: Wiktoria Włoszczak z Lipskiego Centrum Kultury, Amelia Żurowska z PSP nr 34 w Radomiu, II miejsce: Julia Michalska z LCK, Wojciech Jaśkiewicz z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Skaryszewie, I miejce: Natalia Kosmowska z „Vocal Studio Piotr Markowski”, Zuzanna Bera ze Szkoły Podstawowej w Łagowie.
Kategoria wiekowa klasa VII szk. podstawowej i gimnazja
Wyróżnienia: Patrycja Dziwanowska z Domu Kultury w Ćmielowie, Wiktoria Gawron z MDK w Kielcach, Katarzyna Głogowska z MDK im. H. Stadnickiej w Radomiu, Barbara Jarosz z PSP nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi w Radomiu, III miejce: Magdalena Opala z ZSO Gimnazjum w Rytwianach, II miejsce: – Gabriela Papaj z Publicznego Gimnazjum nr I w Ostrowcu Świętokrzyskim, Patrycja Zawisza z M-G O K w Skaryszewie, I miejsce: Julia Marek z LCK
Kategoria wiekowa szkoły ponadgimnazjalne
Wyróżnienie: Jakub Mazur z Sandomierskiego Centrum Kultury, III miejsce:Agata Sobólska z LO nr 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim, II miejsce: Julia Pałka ze Staszowskiego Ośrodka Kultury, Karolina Szeleś ze Staszowskiego Ośrodka Kultury,
I miejsce: Adrianna Olszańska z XII Liceum Ogólnokształcącego w Radomiu, Jolanta Szymczyk z Młodzieżowego Domu Kultury im. H. Stadnickiej w Radomiu.
Grand Prix XXII Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej’ Lipsko 2018 w kategorii „Muzyka” otrzymała
Wiktoria Pongowska z Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ponadto jury postanowiło wyróżnić Piotra Markowskiego za sukcesy artystyczne prowadzonych grup wokalnych.
Kategoria Taniec
W sobotę, 16 czerwca kontynuowano Przegląd Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej w kategorii „Taniec”. Prezentacje zespołów tanecznych w czterech kategoriach wiekowych oceniali mistrzowie tańca i znakomici specjaliści różnych stylów tanecznych w składzie: Anna Rolska (przewodnicząca), Michał Przybytniewski i Grzegorz Mączka.
Po obejrzeniu wszystkich prezentacji jury przyznało:
kategoria wiekowa klasy 0 – III
Wyróżnienie: Zespół taneczny „ Szubi Dubi” ze Smagowska Dance Studio w Radomiu, III miejsce: Zespół taneczny „Fiki Miki” z Lipskiego Centrum Kultury, II miejsce: Zespół taneczny „Love Dance” z Gminnego Centrum Kultury w Józefowie n/Wisłą, Zespół taneczny „Janet Kids” z Domu Kultury w Zwoleniu, I miejsce: Zespół taneczny „Arabesqua Mini” z Młodzieżowego Domu Kultury im. H. Stadnickiej w Radomiu.
Kategoria wiekowa kl.IV- VI
Wyróżnienia: Zespół taneczny „One Two Crew Juniors” z Zespołu Edukacyjnego „Dwunastka” w Ostrowcu Świętokrzyskim, Zespół taneczny „Powiślaczki” z PSP w Lipsku, Zespół taneczny „Releve” ze Szkółki Tanecznej Releve Martyna Treter z Pionek, III miejsce: Zespół taneczny „Excellent Junior” ze Studia „Inspektorat tańca” z siedzibą w Aquapark Radom w Centrum Słonecznym, Zespół taneczny „One Two Crew” z Zespołu Edukacyjnego „Dwunastka” w Ostrowcu Świętokrzyskim, II miejsce: Zespół taneczny „Janet” z Domu Kultury w Zwoleniu, I miejsce: Zespół taneczny „ Alpi” z Lipskiego Centrum Kultury.
Kategoria wiekowa – klasy VII – gimnazjum
III miejse: Zespół taneczny z Publicznego Gimnazjum w Krępie Kościelnej, II miejsce: Duet: Paulina Spytek i Lena Śmietanka z Domu Kultury w Zwoleniu, I miejsce: Zespół taneczny „Flow” z Domu Kultury w Zwoleniu.
Kategoria wiekowa – szkoły ponadgimnazjalne
II miejsce: Zespół taneczny „Dance Souls” z Kozienickiego Domu Kultury, I miejsce: Zespół Taneczny „Excellent” ze Studia „Inspektorat tańca” z siedzibą w Aquapark Radom w Centrum Słonecznym.
Grand Prix XXII Przeglądu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej w kategorii „TANIEC” otrzymał
Zespół taneczny „Arabesqua” z Młodzieżowego Domu Kultury im. H. Stadnickiej w Radomiu.
MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA [email protected] lub Facebook.
ZOBACZ TEŻ: Gigantyczne zniszczenia po przejściu trąby powietrznej w gminie Rzeczniów
Zobacz TOP 15 miejsc w regionie radomskiem okiem satelity
POLECAMY RÓWNIEŻ:
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?