MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Radom. Budżet Obywatelski. W piątek, 1 czerwca rusza głosowanie na projekty. Głosy można oddawać do końca miesiąca

ik
Radosław Witkowski (z prawej) i Mateusz Tyczyński zachęcają do głosowania na projekty Budżetu Obywatelskiego.
Radosław Witkowski (z prawej) i Mateusz Tyczyński zachęcają do głosowania na projekty Budżetu Obywatelskiego. Izabela Kozakiewicz
Urny czekają w stałych punktach na terenie miasta, będą też na imprezach organizowanych w czerwcu. Można też zagłosować przez internet.

W tym roku na karcie do głosowania, która ma formę broszury znalazło się aż 205 projektów zgłoszonych przez mieszkańców. To rekord w dotychczasowych edycjach Budżetu Obywatelskiego.

Z gwarancją wykonania

Projekty, które w czasie czerwcowego głosowania wybiorą mieszkańcy będą realizowane w 2019 roku.

- Na pewno pieniądze na ich realizację znajdą się w budżecie miasta na 2019 rok. Powtórzę kolejny rok z rzędu, to są zadania z gwarancją wykonania - mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia. - Chciałbym też podziękować wszystkim wnioskodawcom za to, ze zechcieli zgłosić swoje pomysły. Poprzednie edycje pokazały, że projekty budżetu obywatelskiego na trwałe zmieniają Radom, podnoszą komfort życia naszych mieszkańców.

Głosowanie, które startuje dzisiaj jest ostatnim etapem całego projektu. Najpierw radomianie mieli możliwość zgłaszania wniosków, a później wszystkie były oceniane przez Zespół Opiniujący pod względem formalnym.

- Zapraszam wszystkich radomian do udziału w głosowaniu. Każdy z nas może mieć bezpośredni wpływ na to, jak będzie się zmieniało nasze miasto. Warto poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z projektami i wskazanie tych, które będą najlepiej spełniały oczekiwania - dodaje Radosław Witkowski. - A wnioskodawców zachęcam do promowania swoich pomysłów.

W referacie komunikacji społecznej i promocji miasta można odebrać darmowe ulotki i plakaty, na które wystarczy wpisać nazwę swojego projektu

W kilku obszarach

W obszarze ogólnomiejskim do podziału jest 1,2 miliona złotych. Natomiast w każdym z pięciu obszarów lokalnych oraz w obszarze instytucjonalnym, który jest w tym roku nowością zarezerwowano po 600 tysięcy złotych.

- Obszar instytucjonalny stworzyliśmy z myślą o projektach dotyczących na przykład placówek oświatowych. Zgodnie z sugestiami samych mieszkańców, nie będą one już bezpośrednio rywalizowały z projektami typowo obywatelskimi, osiedlowymi. Jest na ten cel wydzielona odrębna pula pieniędzy - przypomina dyrektor Kancelarii Prezydenta Mateusz Tyczyński.

Jak i gdzie głosować

Uprawnieni do głosowania są radomianie, którzy ukończyli 16 rok życia. Głosowanie polega na ocenie projektów poprzez zaznaczenie „X” na karcie do głosowania. Każdemu z nich można przyznać od jednego do trzech punktów. Każdy może ocenić dowolną liczbę projektów ze wszystkich obszarów.

Stałe punkty głosowania będą się mieściły w tych samych miejscach co w poprzednich latach. Są to: Centrum Organizacji Pozarządowych przy ulicy Struga 1 w godzinach 7.30-19.00 (1 czerwca od 7.30-15.30), Biuro Obsługi Mieszkańca ulica Kilińskiego 30 w godzinach od 7.30 do 16.30, Biuro Rady Miejskiej ulica Moniuszki 9 od 7.30- 15.30, Referat Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta ulica Żeromskiego 53 od 7.30 do 15.30.

Głosować będzie można także w punkach mobilnych. O przywiezienie urny może poprosić osobiście lub mailowo na adres [email protected] poprzez wypełnienie odpowiedniego formularza.

Głosy można oddawać także przez internet wchodząc na stronę konsultacje.radom.pl

Wyniki głosowania zostaną ogłoszone pod koniec lipca.

Zobacz także: Budżet obywatelski Radomia-konferencja prasowa

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie