Radom. Dzień Francuski w III Liceum Ogólnokształcącym...

  Radom. Dzień Francuski w III Liceum Ogólnokształcącym imienia Dionizego Czachowskiego

  Barbara Koś

  Echo Dnia Radomskie

  Echo Dnia Radomskie

  Dzień Francuski w III Liceum Ogólnokształcącym imienia Dionizego Czachowskiego w Radomiu. Attachée Ambasady Francji do spraw współpracy językowej, Roselyne
  1/9
  przejdź do galerii

  Dzień Francuski w III Liceum Ogólnokształcącym imienia Dionizego Czachowskiego w Radomiu. Attachée Ambasady Francji do spraw współpracy językowej, Roselyne Marty, wręczyła cenne dyplomy DELF uczniom. ©Zuzanna Śliwińska

  Jak co roku w listopadzie, w III Liceum Ogólnokształcącym imienia Dionizego Czachowskiego w Radomiu odbył się Dzień Francuski. W tym roku, uroczystość miała hasło „Paris, Paris”. Do tematu zainspirował szkołę pobyt uczniów i nauczycieli w Paryżu we wrześniu tego roku.

  Gość z Ambasady  Święto kultury francuskiej uświetniła obecność Attachée Ambasady Francji ds. współpracy językowej, Roselyne Marty, która wręczyła dyplomy DELF i książki ufundowane przez Instytut Francuski w Warszawie uczniom szkół z językiem francuskim. Dyplomy te wydawane przez Francuskie Ministerstwo Oświaty, potwierdzające znajomość języka francuskiego na całym świecie są efektem zdanego egzaminu. Odbywa się on w Ośrodku Zdawania DELF w III Liceum Ogólnokształcącym pod patronatem Instytutu Francuskiego w Warszawie.

  Uczniom zostały również wręczone dyplomy za szkolne konkursy wiedzy o Paryżu oraz artystycznego zatytułowanego „Tak widzę Paryż”.

  Bogata oprawa Dnia  Dzień Francuski miał jak zwykle bogatą oprawę artystyczną i kulinarną. Podczas koncertu ”Sous le ciel de Paris” (Pod niebem Paryża), uczniowie zaprezentowali utwory muzyczne dedykowane stolicy Francji. Wystąpili: Małgorzata Tomczyk, Monika Chmielewska, Wiktoria Kosakowska, Mikołaj Leszczyński, Zuzanna Gonciara, Monika Boryczka, Klaudia Niewadzisz i Wiktoria Lis. Widzowie mieli okazję wysłuchać w ich wykonaniu pięknych interpretacji piosenek Indili, Edith Piaf, Joe Dassina czy Bruno Pelletiera.

  W programie imprezy, nie mogło również zabraknąć degustacji potraw kuchni francuskiej, przygotowanych przez uczniów, która jak co roku cieszy się wśród nich dużym powodzeniem.

  Inicjatorką i organizatorką Dnia Francuskiego jest romanistka, Małgorzata Mazur. Wsparcia udzieliły jej Anna Traczyńska, nauczycielka języka francuskiego oraz Agnieszka Popiel, bibliotekarka i polonistka. Na wielkie uznanie zasługuje pomoc uczniów klas humanistycznych.
  Zobacz galerię
  MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
  Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
  PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA radom@echodnia.eu lub Facebook.

  Bayera i Eratox w radomskim Explosion. Andrzejkowa impreza przyciągnęła tłumy! Zobacz zdjęcia

  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Przestępcy z regionu radomskiego. Oni są poszukiwani przez policję [ZDJĘCIA, LISTY GOŃCZE - część I]
  Przestępcy z regionu radomskiego. Oni są poszukiwani przez policję [ZDJĘCIA, LISTY GOŃCZE - część II]


  QUIZ.
  Jesteś fanem zespołu IRA? Sprawdź, jak dobrze znasz grupę!


  QUIZ. Co Ty wiesz o zespole Playboys?

  Rejestr pedofilów i gwałcicieli ZDJĘCIA NAZWISKA

  Najdziwniejsze pytania w "Milionerach" [QUIZ]
  Zobacz, jak igrali ze śmiercią w podradomskim Natolinie. Mężczyzna podniósł szlaban, a samochody przejechały tuż przed pociągiem


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy:

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Echa Dnia

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Echa Dnia

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Świeć się z Energą

  Świeć się z Energą