Radom. Rowery miejskie porzucone na śmietniku i na siłowni....

  Radom. Rowery miejskie porzucone na śmietniku i na siłowni. Czy nie ma kar dla wandali?

  Izabela Gajewska-Kopczyńska

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Radomianie nie szanują rowerów miejskich. Można spotkać jednoślady porzucone na śmietniku, na osiedlach, czy nawet zawieszone na urządzeniach do ćwiczeń w parku. - Czy nie ma kar dla wandali? - pytają czytelnicy.
  Jeden z radomskich rowerów miejskich został w weeekend porzucony na śmietniku przed blokiem przy ulicy Cisowej.

  Jeden z radomskich rowerów miejskich został w weeekend porzucony na śmietniku przed blokiem przy ulicy Cisowej. ©nadesłane do Bractwa Rowerowego

  Radomski Rower Miejski z założenia służy wszystkim mieszkańcom, jednak nie ma praktycznie tygodnia, żeby chociaż jeden z pojazdów nie został skradziony albo zniszczony.

  Pojazdy co jakiś czas są porzucane, nie wracają na stacje czy padają ofiarą wandali. Takie przypadki są dokumentowane przez internautów. Najbardziej spektakularny był przypadek, w którym ktoś wrzucił rower na daszek nad klatką schodową na jednym z osiedli.

  Tylko w ubiegły weekend łupem wandali padło co najmniej pięć rowerów. Jeden z nich został porzucony przy Galerii Słonecznej, inny ktoś dosłownie wyrzucił na śmietnik przed blokiem przy ulicy Cisowej. Kolejny, zdewastowany znaleziono przed blokiem przy ulicy Świętojańskiej.
  Dwa inne padły ofiarą jeszcze większej fantazji wandali - zostały zawieszone na urządzeniach do ćwiczeń na Plantach. W ubiegłym tygodniu zniszczony rower znaleziono w parku wzdłuż Potoku Północnego.

  Czy rzeczywiście w Radomiu kwitnie wandalizm, jeśli chodzi o rowery miejskie?

  - Chociaż trudno porównywać różne miasta, w których działa rower miejski, to Radom nie wyróżnia się negatywnie na ich tle. Warto przypomnieć, że w tym sezonie mamy już ponad 114 tysięcy wypożyczeń rowerów, co świadczy o wielkiej popularności wśród mieszkańców, a to może przekładać się na większą ilość awarii czy dewastacji - mówi Marek Pogorzelski, rzecznik prasowy spółki Nextbike Polska, która jest operatorem Radomskiego Roweru Miejskiego. - Apelujemy, by każdy taki przypadek zgłaszać. Jeśli jest podejrzenie celowej dewastacji, sprawa jest zgłaszana odpowiednim służbom.

  Przypomnijmy, że według regulaminu wypożyczeń, celowe zniszczenie roweru skutkuje wszczęciem postępowania sądowego. Według tabeli opłat kradzież, utrata lub zniszczenie roweru standardowego podlega karze 2 tysięcy złotych.

  MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
  Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
  PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA radom@echodnia.eu lub Facebook.

  IDĘ NA WYBORY SAMORZĄDOWE 2018 – DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU I BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

  Soleo w radomskim klubie Explosion. Zobacz zdjęcia z imprezy!  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Rejestr pedofilów i gwałcicieli ZDJĘCIA NAZWISKA

  Chora Samanta z Radomia walczy o życie. Możesz pomóc!

  TOP 10 polskich przysmaków w zagranicznym wydaniu


  Oglądasz KUCHENNE REWOLUCJE? Oto QUIZ dla ciebie

  Muszka owocówka. 10 sposobów jak się jej pozbyć z kuchni

  Najdziwniejsze pytania w "Milionerach" [QUIZ]  Zobacz też: Taniec nowozelandzkich rugbystów na... ślubowaniu policjantów. Funkcjonariusze uczcili przyjęcie do służby efektowną haką  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (16)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (16) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Studniówki

  Wideo