Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Radom. W Dzień Głośnego Czytania biblioteki zapraszają dzieci. Ale nie tylko w ten dzień

Barbara Koś
Biblioteka dba o najmłodszych nie tylko w określone święto- mówi Marta Trojanowska. -W filiach wciąż coś się dzieje.
Biblioteka dba o najmłodszych nie tylko w określone święto- mówi Marta Trojanowska. -W filiach wciąż coś się dzieje. Barbara Koś
W sobotę, 29 września, obchodzimy w całym kraju Dzień Głośnego Czytania. Radomskie biblioteki zapraszają najmłodszych. Święto ma celu promocję lektury i głośnego czytania.

-Z okazji święta Miejska Biblioteka Publiczna organizujeła dwa spotkania czytelnicze dla najmłodszych - mówi Marta Trojanowska z działu promocji biblioteki.

Maluchy do Szóstki i Dwójki

Milusińskich zaprasza Filia numer 6 przy ulicy Kusocińskiego 13) w czwartek,27 września, o godzinie 11, gdzie czytać będzie Katarzyna Rodek.
Następnego dnia-w piątek, 28 września w Filii numer 2 przy ulicy Zientarskiego 1 a, o godzinie 10,30, najmłodszym poczyta Emilian Wilk. O czym bibliotekarze będą rozmawiać opowieściami zapisanymi w książkach, dzieci przekonają się same.

Po co ten Dzień?

Dzień Głośnego Czytania ogłoszono w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki.
- Pomysłodawcy święta mają nadzieję, że dzięki nim upowszechni się potrzeba głośnego czytania wszystkim, którzy tego potrzebują, zwłaszcza nie znającym jeszcze liter dzieciom tłumaczy Marta Trojanowska.- . Wspólne czytanie jest bliskie opowiadaniu - buduje aktywną relacje narratora ze słuchaczem, na którego potrzeby i możliwości trzeba wciąż reagować. Tworząc komunikacyjną tkankę literatury, powraca do jej korzeni. Zachęca do rozmowy, wychowuje i wskazuje na to, jak zapobiegać problemom,na które nie byliśmy przygotowani, jak przybliżać pozytywne zdarzenia.

Nie tylko w ten jeden dzień

Miejska Biblioteka Publiczna dba o najmłodszych nie tylko w określone święto. W filiach wciąż odbywają się ciekawe spotkania i warsztaty dla dzieci. Przykładem mogą być warsztaty literacko - plastyczne w Filii numer 2 z cyklu „Dwójkowa Akademia Czytelnika”, które prowadzi Ewa Nowak.

Jak Wojtek był żołnierzem

Czego tym razem dowiedzą się dzieci w Akademii, która odbędzie się za tydzień, we wtorek, 2 października, o godzinie 10,30. ? O Wojtku, żołnierzu bez munduru. Tylko czy można być żołnierzem w ogóle nie będąc człowiekiem? ...Owszem! Australijscy wojacy w bitwie pod Tobrukiem mieli swojego towarzysza broni... kangura. Polscy żołnierze Armii Andersa na Zachodzie też mieli swojego ulubieńca - Misia Wojtka. I nie był to wcale miś pluszowy, ale żywy niedźwiadek.
Właśnie o tym, jak puszysta kuleczka trafiła do polskiej armii na Zachodzie, jakie były jej przygody i co z niej wyrosło będzie mowa na spotkaniu. A co tym razem stworzą dzieci, inspirowane niezwykłym niedźwiadkiem”. Okaże się.

Poeta poczyta bajki

A z kolei w środę, 26 września, o godzinie 9,30, Filia numer 1 (ulica Osiedlowa 9), zaprasza na spotkanie z Adrianem Szarym, polonistą i poetą. Jest on także autorem bajek dla dzieci. A we wtorek z nieco starszymi czytelnikami spotkali się młodzi literaci: Katarzyna Izbicka i Maciej Bujanowicz. Piszą prozę i poezję, które czytali.

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA [email protected] lub Facebook.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie