Radom. W Dzień Głośnego Czytania biblioteki zapraszają...

  Radom. W Dzień Głośnego Czytania biblioteki zapraszają dzieci. Ale nie tylko w ten dzień

  Barbara Koś

  Echo Dnia Radomskie

  Echo Dnia Radomskie

  Biblioteka dba o najmłodszych nie tylko w określone święto- mówi Marta Trojanowska. -W filiach wciąż coś się dzieje.

  Biblioteka dba o najmłodszych nie tylko w określone święto- mówi Marta Trojanowska. -W filiach wciąż coś się dzieje. ©Barbara Koś

  W sobotę, 29 września, obchodzimy w całym kraju Dzień Głośnego Czytania. Radomskie biblioteki zapraszają najmłodszych. Święto ma celu promocję lektury i głośnego czytania.
  Biblioteka dba o najmłodszych nie tylko w określone święto- mówi Marta Trojanowska. -W filiach wciąż coś się dzieje.

  Biblioteka dba o najmłodszych nie tylko w określone święto- mówi Marta Trojanowska. -W filiach wciąż coś się dzieje. ©Barbara Koś

  -Z okazji święta Miejska Biblioteka Publiczna organizujeła dwa spotkania czytelnicze dla najmłodszych - mówi Marta Trojanowska z działu promocji biblioteki.

  Maluchy do Szóstki i Dwójki  Milusińskich zaprasza Filia numer 6 przy ulicy Kusocińskiego 13) w czwartek,27 września, o godzinie 11, gdzie czytać będzie Katarzyna Rodek.
  Następnego dnia-w piątek, 28 września w Filii numer 2 przy ulicy Zientarskiego 1 a, o godzinie 10,30, najmłodszym poczyta Emilian Wilk. O czym bibliotekarze będą rozmawiać opowieściami zapisanymi w książkach, dzieci przekonają się same.

  Po co ten Dzień?  Dzień Głośnego Czytania ogłoszono w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki.
  - Pomysłodawcy święta mają nadzieję, że dzięki nim upowszechni się potrzeba głośnego czytania wszystkim, którzy tego potrzebują, zwłaszcza nie znającym jeszcze liter dzieciom tłumaczy Marta Trojanowska.- . Wspólne czytanie jest bliskie opowiadaniu - buduje aktywną relacje narratora ze słuchaczem, na którego potrzeby i możliwości trzeba wciąż reagować. Tworząc komunikacyjną tkankę literatury, powraca do jej korzeni. Zachęca do rozmowy, wychowuje i wskazuje na to, jak zapobiegać problemom,na które nie byliśmy przygotowani, jak przybliżać pozytywne zdarzenia.


  Nie tylko w ten jeden dzień  Miejska Biblioteka Publiczna dba o najmłodszych nie tylko w określone święto. W filiach wciąż odbywają się ciekawe spotkania i warsztaty dla dzieci. Przykładem mogą być warsztaty literacko - plastyczne w Filii numer 2 z cyklu „Dwójkowa Akademia Czytelnika”, które prowadzi Ewa Nowak.


  Jak Wojtek był żołnierzem  Czego tym razem dowiedzą się dzieci w Akademii, która odbędzie się za tydzień, we wtorek, 2 października, o godzinie 10,30. ? O Wojtku, żołnierzu bez munduru. Tylko czy można być żołnierzem w ogóle nie będąc człowiekiem? ...Owszem! Australijscy wojacy w bitwie pod Tobrukiem mieli swojego towarzysza broni... kangura. Polscy żołnierze Armii Andersa na Zachodzie też mieli swojego ulubieńca - Misia Wojtka. I nie był to wcale miś pluszowy, ale żywy niedźwiadek.
  Właśnie o tym, jak puszysta kuleczka trafiła do polskiej armii na Zachodzie, jakie były jej przygody i co z niej wyrosło będzie mowa na spotkaniu. A co tym razem stworzą dzieci, inspirowane niezwykłym niedźwiadkiem”. Okaże się.

  Poeta poczyta bajki  A z kolei w środę, 26 września, o godzinie 9,30, Filia numer 1 (ulica Osiedlowa 9), zaprasza na spotkanie z Adrianem Szarym, polonistą i poetą. Jest on także autorem bajek dla dzieci. A we wtorek z nieco starszymi czytelnikami spotkali się młodzi literaci: Katarzyna Izbicka i Maciej Bujanowicz. Piszą prozę i poezję, które czytali.


  MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
  Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
  PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA radom@echodnia.eu lub Facebook.

  IDĘ NA WYBORY SAMORZĄDOWE 2018 – DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU I BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

  Soleo w radomskim klubie Explosion. Zobacz zdjęcia z imprezy!  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Rejestr pedofilów i gwałcicieli ZDJĘCIA NAZWISKA

  Chora Samanta z Radomia walczy o życie. Możesz pomóc!

  TOP 10 polskich przysmaków w zagranicznym wydaniu


  Oglądasz KUCHENNE REWOLUCJE? Oto QUIZ dla ciebie

  Muszka owocówka. 10 sposobów jak się jej pozbyć z kuchni

  Najdziwniejsze pytania w "Milionerach" [QUIZ]  Zobacz też: Taniec nowozelandzkich rugbystów na... ślubowaniu policjantów. Funkcjonariusze uczcili przyjęcie do służby efektowną haką

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Studniówki

  Mister Studniówki| Zobacz kandydatów! [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki| Zobacz kandydatów! [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz nowe kandydatki [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz nowe kandydatki [ZDJĘCIA]

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>

  Wideo

  Galerie

  Jedzenie i zabawa

  Styl życia