MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Radom. W muzeum Malczewskiego sami zrobią chimery, fauny i syreny - nowe warsztaty dla najmłodszych

Barbara Koś
Ilona Pulnar -Ferdjani, kierownik działu nauki i  oświaty muzeum, zaprasza na wszystkie warsztaty i zapowiada nowe przy wystawie dzieł Jacka Malczewskiego.
Ilona Pulnar -Ferdjani, kierownik działu nauki i oświaty muzeum, zaprasza na wszystkie warsztaty i zapowiada nowe przy wystawie dzieł Jacka Malczewskiego. Barbara Koś
Już niedługo zwiedzaniu przez najmłodszych wystawy „Jacek Malczewski 1854 - 1929” w Muzeum imienia Malczewskiego towarzyszyć będą warsztaty „Chimery, fauny i syreny - czyli niezwykły świat Jacka Malczewskiego”.

Jak zapowiada Ilona Pulnar -Ferdjani z działu nauki i oświaty muzeum, po obejrzeniu wystawy dzieci na zajęciach będą miały za zadanie samodzielnie wykonać techniką kolażu jedno z fantastycznych, malowanych przez Malczewskiego stworzeń, na przykład, chimerę. Dostaną wycięte fragmenty fotografii, rysunków, sztuczne futerka i materiały, tak, żeby utworzyć kolaż.

Nowe warsztaty edukacyjne wzbogaca i tak szeroką już gamę tematyczną muzeum. Wszystkie cieszą się dużym zainteresowaniem. szkół i przedszkoli. Od stycznia we wszystkich zajęciach uczestniczyło już ponad 800 dzieci. Najbardziej popularne to warsztaty "Drewniany zwierzyniec " które "zaliczyło" już ponad 300 najmłodszych. Uczestnicy zajęć ozdabiają tu przy użyciu różnych technik i materiałów drewniane zwierzątka. Warsztaty poprzedzone są krótkim zwiedzaniem Działu Przyrody.

Inne popularne zajęcia edukacyjne to "Śladami wawelskiego smoka".Polegają na samodzielnym wykonaniu imitacji skamieniałego śladu dinozaura, w postaci pamiątkowego „medalu znalazcy”. W przerwie koniecznej na utwardzenie wspomnianej pamiątki, przeprowadzana jest krótka multimedialna prelekcja na temat rodzajów odnajdywanych w Polsce i regionie śladów, sposobów ich powstawania, gatunków dinozaurów które je pozostawiły, oraz sensacyjnych odkryć paleontologicznych ostatnich lat.

Jeszcze inne warsztaty to "Kamień, glina , nić ","Motanki","Robienie mydła", "Herb Radomia", Maski afrykańskie","Buty" czy "Symbole w malarstwie".

- Edukacja muzealna jest cennym uzupełnieniem zajęć dydaktycznych prowadzonych w szkołach- podkreśla Ilona Pulnar - Ferdjani. - Program składa się z lekcji muzealnych prowadzonych przez pracowników wszystkich działów naszego muzeum. Podczas lekcji wiedza przekazywana jest uczniom poprzez różnego rodzaju prelekcje, pokazy praktyczne, prace z dziełami sztuki i zabytkami oraz z wykorzystaniem różnorodnych multimediów.

Diadem w Explosion. Zobacz zdjęcia - tak się bawiliście!

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA [email protected] lub Facebook.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie