Radomiak 1:0 pokonał Legionovię Legionowo. Zdobył trzy kolejne cenne punkty

Radomiak wygrał w Legionowie i zdobył trzy punkty do tabeli drugiej ligi.
Radomiak wygrał w Legionowie i zdobył trzy punkty do tabeli drugiej ligi. archiwum
Radomiak Radom wygrał 1:0 w Legionowie z tamtejszą Legionovią po golu Bartosza Sulkowskiego w 21 minucie.

Legionovia Legionowo - Radomiak Radom 0:1 (0:1)
0:1 Bartosz Sulkowski 21 minuta.

Legionovia:
Sebastian Madejski - Maciej Goliński, Siniša Borenovič, Marek Krotofil, Daniel Kutarba - Paweł Garyga (63. Mateusz Kwiatkowski), Patryk Koziara (81. Arkadiusz Madeński), Sebastian Milewski (65. Ernest Dzięcioł), Michał Płonka, Marcin Wodecki (64. Krystian Wójcik) - Ivan Jovanović.

Radomiak:
Adrian Szady - Mateusz Spychała, Michał Grudniewski, Maciej Świdzikowski, Bartosz Sulkowski - Maciej Filipowicz (51. Szymon Stanisławski, 70. Karol Kucharski), Matthieu Bemba (90. Marcin Gawron), Kamil Kościelny, David Kwiek, Dariusz Brągiel - Rossi Leandro (84. Chinonso Agu).

żółte kartki: Milewski - Kwiek, Bemba, Filipowicz, Brągiel.
czerwone kartki: Ivan Jovanović (12. minuta, Legionovia, za uderzenie przeciwnika) - David Kwiek (82. minuta, Radomiak, za drugą żółtą).

Radomiak rozegrał kolejny poprawny mecz i zasłużenie wywiózł trzy punkty z Legionowa. Był to kolejny dobry mecz podopiecznych trenera Vernera Liczki, szczególnie jeżeli chodzi o defensywę. Warto dodać, że jedyna bramka w tym meczu padła po zagraniu dwóch obrońców.

W 21 minucie z prawej strony boiska dośrodkował w pole karne Mateusz Spychała, a całą akcję zamknął celnym strzałem do siatki bramki Legionovii Bartosz Sulkowski.

Od 13. minuty Legionovia grała w "10" po tym jak czerwoną kartkę ujrzał Ivan Jovanović za uderzenie łokciem w twarz kapitana Radomiaka Macieja Świdzikowskiego. W 28 minucie bramkarza gospodarzy próbował zaskoczyć Rossi Leandro, ale niezbyt czysto uderzył w piłkę i ta poszybowała nad poprzeczkę. W 29. minucie powinno być 2:0 dla Radomiaka, jednak sytuacji sam na sam z Sebastianem Madejskim nie wykorzystał Rossi Leandro.

W 82 minucie siły się wyrównały. Drugą żółtą kartką i w konsekwencji czerwoną został ukarany David Kwiek. Zawodnicy Legionovii choć usilnie próbowali, to do końca nie potrafili sforsować defensywy Radomiaka i tym samym Radomiak wywiózł z Legionowa komplet punktów! Czwarty z rzędu komplet punktów!

Piłkarze Radomiaka tym samym sprawili bardzo miły prezent prezesowi radomskiego klubu Sławomirowi Stempniewskiemu, który obchodził w sobotę imieniny.