Radomiak pokonał Karpaty 2:1

/W.Ł./
Krzysztof Stodoła (w środku), bramkarz Pelikana Łowicz zagrał w dzisiejszym meczu kontrolnym w barwach Radomiaka Radom. Włodzimierz Łyżwa
W piłkarskim meczu kontrolnym Radomiaka 1910 SA Radom pokonał 2:1 Karpaty Krosno. Spotkanie rozegrano w Dębicy, gdzie radomianie przebywają na obozie.

Radomiak 1910 S.A. Radom - Karpaty Krosno 2:1 (2:0), Figiel 9, Byszewski 41 dla Radomiaka.

Radomiak, I połowa: Stodoła - Wójcik, Ojikutu, Świdzikowski, Nowak - Byszewski, Pach, Marczak, Figiel, Kornacki - Odunka.

Radomiak, II połowa: Florkiewicz - Dubina, Moryc, Świdzikowski, Nowak (60 Kornacki) - Byszewski (60 Wójcik), Pach (55 Ojikutu), Marczak (60 Odunka), Radecki, Puton - Leandro.

BRAMKARZE NA TESTACH

W radomskim zespole zagrało dwóch nowych bramkarzy, Krzysztof Stodoła z Pelikana Łowicz i Sebastian Florkiewicz (rocznik 1994) z jednego z klubów w regionu wielkopolski. Trener Armin Tomala dał wolne trzem zawodnikom, Markowi Kaliszewskiemu, Piotrowi Prędocie i testowanemu bramkarzowi Marcinowi Matysiakowi. Nie zagrali także Łukasz Szary i Piotr Wlazło. Obaj są kontuzjowani. Po badaniach USG okazało się, że obaj muszą przynajmniej dwa tygodnie odpocząć od treningów. Pierwszy ma naderwane więzadła poboczne kolana, drugi naderwany mięsień dwugłowy.
Pierwszego gola strzelił Marcin Figiel, który zaskoczył bramkarza Karpat strzałem z 16 metrów. Na 2:0 podwyższył Marcin Byszewski (asysta Mariusz Marczak) wykorzystując błąd bramkarza i przelobował go. Mogły paść dalsze bramki, ale radomianie grali nieskutecznie. Okazje bramkowe mieli Samuelson Odunka, Figiel i Byszewski. Tuż na początku drugiej połowy atomowym strzałem popisał się Rossi Leandro, ale piłka trafiła w poprzeczkę. Karpaty zdobyły bramkę, kiedy zagapiła się nasza obrona.

W piątek Radomiak kończy zgrupowanie w Dębicy. Już w sobotę "zieloni" rozegrają kolejny mecz kontrolny. O godz. 11 w Jedlni Kościelnej z drugoligową Wisłą Puławy.

Więcej czytaj w czwartkowym "Echu Dnia".