Radomiak Radom walczył z Górnikiem Zabrze. Mecz zakończył się remis. Zobacz zapis relacji LIVE

Radosław Olchowski
W meczu 18. kolejki PKO BP Ekstraklasy piłkarze Radomiaka Radom grali u siebie z Górnikiem Zabrze. Podopieczni trenera Macieja Kędziorka zremisowali z zabrzanami 1:1. Oto zapis relacji na żywo.

Radomiak Radom - Górnik Zabrze 1:1 (1:1) /b]
[b]Bramki:
Rossi 44 - Ennali 19

Radomiak: Posiadała - Raphael Rossi, Jakubik (46 Pik), Cichocki, Abramowicz, Kaput, Luizao (79 Donis), Edi Semedo, Wolski (79 Okoniewski)i, Lisandro Semedo (67 Leandro), Henrique.

Górnik: **i Bielica - Szcześniak, Rasak, Kapralik, Pachecho, Musiolik (55 Olkowski), Ennali, Yokota, Barczak, Siplak, Janicki.

Sędziuje: Damian Kos (Wejherowo).
Żółte kartki: Luizao, Kaput, Rossi - Siplak, Barczak, Janicki
Czerwona kartka: Barczak

1 minuta. Od środka boiska zaczęli radomianie. Ale za chwilę piłkę odebrał Daisuke Yokota. Pognał z futbolówką w pole karne Radomiaka. Bez efektu.
5 minuta. Radomianie wywalczyli rzut wolny z lewej strony pola karnego. Dośrodkował Rafał Wolski, a Pedro Henrrique minimalnie przestrzelił.
12 minuta. Nad Radomiem rozpadał się śnieg. To bardzo utrudnia rywalizację obu zespołów.
15 minuta. Lewą stroną szarżował Dawid Abramowicz, wrzucił w pole karne, ale bramkarz zabrzan Daniel Bielica złapał gałę w rękawice.
19 minuta. GOL DLA GÓRNIKA!. Z głębi pola dogrywał Adrian Kapralik. Do piłki doszedł Lawrence Ennali i będąc sam na sam z Albertem Posiadałą nie zmarnował okazji.
27 minuta. Radomiak miał fantastyczną okazję na wyrównanie. Do piłki w polu karnym dopadł Luizao, ale z 15 metrów nie wcelował w bramkę.
35 minuta. Radomiak przycisnął, konstruuje kolejne akcje w ataku pozycyjnym, ale brakuje wykończenia. Próby Wolskiego i Michała Kaputa były nieskuteczne.
38 minuta. Tym razem próbował Lisandro Semedo. Pomocnik Zielonych nie trafił z 11 metrów w światło bramki.
41 minuta. Trener Górnika Jan Urban zaprasza swoich zawodników, by ci wyszli wyżej do obrony.

44 minuta. GOL DLA RADOMIAKA. Z rzutu rożnego bił piłkę Wolski. Do futbolówki najwyżej wyskoczył Raphael Rossi i pokonał strzałem głową bramkarza zabrzan.
45 minuta. Do regulaminowego czasu gry sędzia doliczył trzy minuty. Wynik się nie zmienił i do przerwy mieliśmy bramkowy remis.
46 minuta. Rozpoczęła się dryga połowa meczu. Na boisku pojawił się Daniel Pik, który w Radomiaku zmienił Damiana Jakubika.
50 minuta. Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Norberta Barczaka. Górnicy całą drugą połowę będą zatem grać w osłabieniu.
59 minuta. Radomiak przeważa, ale na razie nic z tego nie wynika. Kibice domagają wejścia na boisko Leandro Rossiego.
61 minuta. Górnik, a konkretnie Daniel Pacheco próbował strzału z dystansu. Piłka minimalnie minęła lewy słupem bramki radomian.
63 minuta. Jak Adrian Kapralik nie zdobył gola w Radomiu, to wie tylko gracz Górnika. Ofensywny piłkarz przyjezdnych znalazł się z piłką sam na sam z Posiadałą i nie trafił w bramkę.
80 minuta. Po dośrodkowaniu z lewej strony do piłki dopadł łHenrique i w swoim stylu uderzył głową. Golkiper zabrzan końcami palców wybił na rzut rożny. 60 sekund [potem uderzał rezerwowy Leonardo Rccha. I tym razem górą był bramkarz Górnika.
90 minuta. Radomiak wywalczył rzut wolny. Dogrywał Christos Donis, ale żaden z jego kolegów nie doszedł do kąśliwego zagrania. Arbiter doliczył cztery minuty. Gospodarze są z piłką na połowie gości. W polu karnym walkę o piłkę przegrał jednak Rocha.

90+4 minuta. Piłkę meczową miał Rocha. Jego strzał z kilku metrów świetnie wybronił Bielica. Tym samym podział punktów w Radomiu.

Tak zapowiadaliśmy sobotnie starcie Radomiaka z Górnikiem Zabrze

Zieloni zajmują obecnie 8. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 22 punktów. Górnik natomiast plasuje się na 9. lokacie, mając na swoim koncie tyle samo oczek.

- W naszym zespole zabraknie kontuzjowanych Roberto Alvesa i Luisa Machado. Z kolei w drużynie trenera Jana Urbana nie zagrają pauzujący za kartki Erik Janża i Boris Sekulić – pisze radomiak.pl.

Tymczasem po wygranej w Łodzi z Widzewem (3:0), Zieloni chcą iść za ciosem i pokonać u siebie Górnika. Spotkanie z ekipą z Zabrza będzie pierwszym starciem trenera Macieja Kędziora przed własną publicznością. Przed sobotnim spotkaniem warto dodać, że kibice, którzy wybiorą się na sobotni pojedynek, będą mogli przynieść własne koce cieplarniane.

- Nikt nie będzie temu przeszkadzał. Jeśli chcesz przyjść na mecz i zabezpieczyć się przykładowo kocem przed zimnem, to możesz to uczynić – pisze RKS radomiak,.pl.