Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Radomscy olimpijczycy dostali dyplomy i albumy od Rady Miejskiej (zdjęcia, film)

ik
Rafał Kołsut, absolwent liceum imienia Dionizego Czachowskiego i  laureat olimpiady z wiedzy o literaturze i języku polskim odbiera gratulacje od Małgorzaty Półbratek, przewodniczącej komisji edukacji w radomskiej Radzie Miejskiej.
Rafał Kołsut, absolwent liceum imienia Dionizego Czachowskiego i laureat olimpiady z wiedzy o literaturze i języku polskim odbiera gratulacje od Małgorzaty Półbratek, przewodniczącej komisji edukacji w radomskiej Radzie Miejskiej. Szymon Wykrota
W Radomiu mamy ponad setkę finalistów i laureatów olimpiad przedmiotowych. Z nich możemy być dumni, są zdolni i pracowici. A niektórzy z nich, jeszcze w szkole średniej, mają zagwarantowane indeksy najlepszych uczelni.
W Sali Pałacu ślubów przy ulicy Moniuszki zebrali się we wtorek laureaci i finaliści olimpiad z radomskich szkół.
W Sali Pałacu ślubów przy ulicy Moniuszki zebrali się we wtorek laureaci i finaliści olimpiad z radomskich szkół.
Szymon Wykrota

W Sali Pałacu ślubów przy ulicy Moniuszki zebrali się we wtorek laureaci i finaliści olimpiad z radomskich szkół.

(fot. Szymon Wykrota)

Karolina Wronka jest uczennicą drugiej klasy liceum imienia Jana Kochanowskiego. Jest też tegoroczną laureatką olimpiady chemicznej. I choć przed nią jeszcze rok nauki w ogólniaku już wie, że będzie studentką Akademii Medycznej w Warszawie. Indeks ma zapewniony dzięki sukcesowi właśnie w konkursie chemicznym.

Jaki jest przepis na taki sukces? - To musi być pasja - przekonuje Karolina Wronka. - Do tego trzeba popracować, nauki bywa dużo. Ale naprawdę warto, sukces jest tego wart. Nie udało by się, gdyby nie moi nauczyciele pani Ewa Serafin i pan doktor Stanisław Banaszkiewicz. To dzięki nim odkryłam chemię, dowiedziałam się, jak jest fascynująca, że to nie tylko teoria, ale laboratoria w czasie, których tak wiele się dzieje i wiele można obserwować.

Indeks Akademii Medycznej w Warszawie ma już także Piotr Łyżwa, również uczeń Kochanowskiego i laureat olimpiady chemicznej.
- Nie ukrywam, że taka perspektywa była bardzo mobilizująca - mówi Piotr Łyżwa. - Było dużo nauki, ale było warto. Zresztą, kiedy wybierałem szkołe sprawdzałem, kto będzie mnie przygotowywał do matury. Jeszcze wtedy nie sądziłem, że zostaną laureatem olimpiady.
Karolina i Piotr znaleźli się w grupie ponad stu laureatów i finalistów olimpiad, którym we wtorek gratulowali radomscy radni. Sala Pałacu Ślubów przy ulicy Moniuszki wypełniła się do ostatniego krzesła.

Olimpijczycy z "Kochanowszczaka" stanowili tradycyjnie największą grupę. Ale w setce najlepszych byli też uczniowie między innymi Kopernika, Konopnickiej, Czachowskiego i Chałubińskiego. Nie zabrakło młodzieży ze szkół technicznych, w wśród nich uczniów samochodówki, "elektronika", "budowlnaki" i Zespołu Szkół Spożywczych i Hotelarskich.

Nasi młodzi - zdolni zdobywali laury między innymi na olimpiadzie chemicznej, historycznej, literatury i języka polskiego, filozoficznej, biologicznej. Ale też choćby wiedzy o prawach człowieka, żywieniu, wiedzy technicznej, wynalazczości, czy dziejów wojskowości! Mamy w Radomiu na przykład laureatów Międzynarodowego Konkursu Kulinarnego, czy krajowego konkursu na najlepszego piekarza.

- Chciałbym wam pogratulować wytrwałości i pracowitości i życzyć kolejnych sukcesów - mówił Dariusz Wójcik, przewodniczący rady Miejskiej, który gratulował olimpijczykom w imieniu radomskich samorządowców.
Olimpijczycy dostali dyplomy i albumy. W podobny sposób radni podziękowali też ich nauczycielom i dyrektor szkół.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie