Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Radomscy przedstawiciele partii Polska 2050 o strukturach partii oraz planach i inicjatywach na przyszłość

Patryk Samborski
Patryk Samborski
Podczas konferencji prasowej radomscy działacze partii Polska 2050 mówili o celach na przyszłość oraz swoich inicjatywach.
Podczas konferencji prasowej radomscy działacze partii Polska 2050 mówili o celach na przyszłość oraz swoich inicjatywach. Tadeusz Klocek
W środę, 4 maja, odbyła się konferencja prasowa radomskich struktur partii Polska 2050 Szymona Hołowni. Jej gościem był Jacek Kozłowski członek zarządu krajowego i skarbnik partii. Zaprezentował on Cezarego Brymore, który został jednym z pięciu na terenie województwa mazowieckiego pełnomocników do spraw rozwoju struktur partyjnych. Ich zadaniem jest rekomendowanie osób chcących wstąpić do partii oraz tworzenie kół partyjnych.

Podczas spotkania Brymora przedstawił osoby, które razem z nim będą uczestniczyły w budowie partii, a są to między innymi Łukasz Molenda, który będzie odpowiadał za sprawy związane z samorządem terytorialnym, profesor doktor habilitowany Arkadiusz Durasiewicz - ekonomista, politolog Aleksandra Kozera, przedsiębiorcy Marek Puk i Zbigniew Adamczyk, czy radomski lekarz Jarosław Kosior.

- Chcemy powalczyć o dwa mandaty poselskie, mandat senatora, urząd Prezydenta Radomia, radnych miejskich i powiatowych oraz radnych sejmiku wojewódzkiego. Z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że powtórzony zostanie pakt senacki całej opozycji. Ciekawą propozycją wydaje się również koalicyjny start do sejmiku województwa mazowieckiego - mówił Cezary Brymora o celach Polski 2050 w Radomiu.

Podczas konferencji prasowej przedstawiony też został pierwszy projekt obywatelskiej inicjatywy Polski 2050 w Radomiu. Dotyczy on utworzenia Mobilnych Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Punkty takie zbierają bezpłatnie dokładnie te same typy odpadów co punkt stacjonarny i przyczyniają się do zwiększenia poziomu segregacji, a co za tym idzie do mniejszych cen.

- Takie mobilne punkty istnieją w wielu polskich miastach: Warszawie, Poznaniu, Częstochowie, Zabrzu. Skoro próba utworzenia drugiego PSZOK-u na południu miasta zakończyła się protestami mieszkańców i niepowodzeniem, a problem przecież nie zniknął, to oczywistym wydaje się, że właśnie takie rozwiązanie będzie optymalne - mówił Łukasz Molenda.

Projekt stosownej uchwały umożliwiającej prezydentowi stworzenie mobilnych Punktów Selekcyjnej Zbiórki Odpadów Komunalnych został złożony do biura rady miejskiej. Po zarejestrowaniu przez przewodniczącą rady projektu i wydaniu opinii przez Prezydenta Radomia, grupa inicjatywna będzie miała 60 dni na zebranie 500 podpisów mieszkańców miasta.

od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie