Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Radomska Karta Miejska. Od Nowego Roku w autobusie będzie taniej

Izabela Kozakiewicz;[email protected]
archiwum
Nowy cennik biletów komunikacji miejskiej zacznie obowiązywać 1 stycznia. Stanieją te przejazdy, za które będziemy płacić używając karty elektronicznej. Specjalną ofertę miasto ma też dla seniorów i posiadaczy Karty Rodzina Plus.

Posiadacze Karty Miejskiej dostaną kilka innych produktów, które obniżą koszt podróżowania miejskimi autobusami. Będzie na przykład możliwość korzystania z biletów jednogodzinnych. To oszczędność dla osób jeżdżących z przesiadkami, zamiast w każdym autobusie kasować bilety raz zapłacą 3,8 złotego (ulgowy 1,9 złotego) i przez godzinę będą mogły jeździć na wszystkich liniach.

Jest też oferta dla uczniów, to bilet szkolny. Można go kupić za 300 złotych na cały rok lub za 160 złotych na jeden semestr i jeździć wszystkimi autobusami. Dodatkowe ulgi będą dla posiadaczy radomskiej karty dla rodzin wielodzietnych. Za bilet roczny zapłacą oni 24o złotych, a za semestralny 160 złotych.

Posiadacze Karty Seniora będą mogli przez cały rok kalendarzowy podróżować wszystkimi miejskimi liniami autobusowymi już za 100 złotych. Oczywiście bilety będą kodowane na Karcie Miejskiej.

Będą też inne udogodnienia. Za darmo autobusem miejskim wszyscy pojedziemy we wrześniowy dzień bez samochodu, do tej pory nie płacili tylko właściciele samochodów. Bez biletu będzie można jeździć także 1 listopada.

Ale jest też zła wiadomość, zdrożeją papierowe karnety z 24 na 28 złotych normalny i ulgowy z 12 do 24 złotych.

Podczas listopadowej sesji radomskiej Rady Miejskiej władze miasta przekonywały, że wprowadzając obniżki wyłącznie na bilety kodowane na Karcie Miejskiej chcą mieszkańców zachęcić do ich wyrabiania. - Jej wystawienie jest bezpłatne, a w przyszłości zastąpi nie tylko bilet papierowy, ale też kartę biblioteczną. Chcemy, żeby Karta Miejska miała więcej funkcji niż tylko zastępowanie biletu autobusowego - tłumaczył Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia.

Aby wyrobić sobie Kartę Miejską trzeba się zgłosić do siedziby Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji, albo do jednego z punktów firmowych Zarządu w mieście. Trzeba wypełnić wniosek i przynieść zdjęcie. Za wydanie Karty nie płacimy.

Już w styczniu Karta Miejska będzie mogła zastąpić kartę biblioteczną.

Stopniowo będą wprowadzane kolejne funkcje. Kiedy ruszą wypożyczalnie rowerów też będzie można w nich płacić Kartą Miejską. Podobnie ma być też z parkomatami w strefie.

Radomska karta miejska została uruchomiona w 2014 roku. Miasto zakupiło od razu 80 tysięcy kart. Do tej pory wystawiona radomianom ponad 40 tysięcy kart.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie