Radomska pływaczka ze złotym medalem mistrzostw Polski

/sid/
Paulina Nogaj (z prawej) z Wodnika Radom, zdobyła złoty medal mistrzostw Polski juniorów w pływaniu. archiwum
Paulina Nogaj z Wodnika Radom wywalczyła tytuł mistrzyni Polski juniorów w pływaniu na dystansie 100 m stylem motylkowym z dobrym wynikiem 1 minuta 2,17 sekundy.

Na basenie w Dębicy o medale rywalizują 15-latkowie. Udanie w tej grupie wiekowej zaprezentowali się radomianie. Najlepiej w pierwszym dniu zmagań wypadła Paulina Nogaj, zdobywając złoty medal na 100 m motylkiem. Aleksandra Przybysławska była piąta na 50 m stylem dowolnym (27,64 sek.), a tuż za nią zmagania na tym dystansie ukończyła kolejna zawodniczka Wodnika, Adrianna Mendyk (27,73 sek.). 5. miejsce na 50 m stylem klasycznym była Magdalena Sońta (34,96 sek.), a Adrian Goździewski zajął 16. miejsce, na 100 m stylem motylkowym (1 min. 2,55 sek.).

Druga grupa zawodników Wodnika, a jednocześnie uczniów klasy sportowej w Publicznym Gimnazjum nr 10 w Radomiu, startuje w Olsztynie w mistrzostwach 14-latków. Renata Wietrzyńska z czasem 28,54 sek., zajęła 13. miejsce w wyścigu na 50 m stylem dowolnym.