MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Radomska Rodzina Kultury, czyli projekt 26-600 Strefa Kultury

Barbara Koś
List podpisali: od lewej- dyrektor Włodzimierz Pujanek, Andrzej Kurzawa,profesor Zbigniew Łukasik i wiceprezydent, Karol Semik.
List podpisali: od lewej- dyrektor Włodzimierz Pujanek, Andrzej Kurzawa,profesor Zbigniew Łukasik i wiceprezydent, Karol Semik. Barbara Koś
Już wszystkie placówki kultury w Radomiu są w portalu "26-600 Strefa Kultury".
-Kultura jest jedna- mówił wiceprezydent, Karol Semik.
-Kultura jest jedna- mówił wiceprezydent, Karol Semik. Barbara Koś

-Kultura jest jedna- mówił wiceprezydent, Karol Semik.
(fot. Barbara Koś)

List intencyjny pomiędzy Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia", Gminą Miasta Radomia, Uniwersytetem Technologiczno-Humanistycznym oraz Stowarzyszeniem Na Rzecz Wspierania Rozwoju Informatyki Południowego Mazowsza podpisano w poniedziałek w Teatrze Powszechnym.

Oznacza to, że już wszystkie placówki kultury w Radomiu są obecne w projekcie "26-600 Strefa Kultury".

Jak przypomniał podczas spotkania Włodzimierz Pujanek, dyrektor "Elektrowni", będącej głównym organizatorem projektu, 26-600 Strefa Kultury, to porozumienie pomiędzy Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia", Muzeum im. Jacka Malczewskiego, Muzeum Wsi Radomskiej i Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli. Efektem porozumienia jest portal "26-600 Strefa Kultury"

- Ten portal już funkcjonuje - mówił dyrektor Pujanek.

Dzięki niemu zainteresowani radomianie a przede wszystkim osoby przyjezdne mogą dowiedzieć się, co można obejrzeć w Radomiu, czego wysłuchać i w jakim wydarzeniu kulturalnym uczestniczyć. Mogą też kupić tańszy, wspólny bilet. Albo poprzez stronę, albo w infokiosku. Ofertę kulturalną uzupełnia baza noclegowa i gastronomiczna.

Teraz do projektu dołączyły miejskie placówki kulturalne: Teatr Powszechny, Radomska Orkiestra Kameralna, Miejska Biblioteka Publiczna, Resursa i Łaźnia oraz Domy Kultury Borki i Idalin.

List intencyjny gwarantujący obecność placówek na portalu podpisał w ich imieniu, wiceprezydentem Radomia Karol Semik.

List podpisał także prof. Zbigniew Łukasik, rektor Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego, która to uczelnia już współpracuje z miastem w dziedzinie kultury. A także w dziedzinie turystyki prowadząc m.in prace nad zagospodarowaniem Radomki.

Studenci radomskiego uniwersytetu będą co tydzień - na zasadzie wolontariatu - aktualizować portal 26- 600 Radom.

- Kultura jest jedna - podkreślił wiceprezydent Semik. -Portal będzie służyć radomianom i turystom. Poprzez rozwój portalu internetowego chcemy dostosować się do potrzeb społecznych.

- Będziemy się starać, by ten portal był pierwszym wyborem dla osób, chcących atrakcyjnie spędzać czas w Radomiu i okolicach - zaznaczył Andrzej Kurzawa ze Stowarzyszenia na rzecz Wspierania Rozwoju Informatyki Południowego Mazowsza.

Zapowiedział, że z czasem portal www.26600.pl stanie się elektronicznym odpowiednikiem obecnego, papierowego Radomskiego Informatora Kulturalnego.

Radomska Orkiestra Kameralna, Miejska Biblioteka Publiczna, Resursa i Łaźnia są na portalu już od wtorku. Pozostałe placówki pojawią się tam, niebawem.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie