Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Radomski magistrat szuka dostawcy prądu dla 120 jednostek publicznych

ik
Urząd Miejski będzie szukał dostawcy energii dla siebie i 120 jednostek z Radomia i Wolanowa.

Po raz kolejny Urząd Miejski ogłasza przetarg na dostawę energii elektrycznej dla wszystkich podległych sobie jednostek. Dodatkowo do postępowania włączyły się gmina Wolanów i Uniwersytet Technologiczno - Humanistyczny w Radomiu.

- Z perspektywy trzech poprzednich takich przetargów widzimy, że oszczędności można liczyć w dziesiątkach milionów - mówi Rafał Czajkowski, sekretarz Radomia.

Duży może więcej

Przetarg jest szacowany na 6 milionów złotych. Z racji wartości musi być zgłoszony do europejskiego biuletynu zamówień publicznych. To ma się odbyć w najbliższych dniach.

Postępowanie będzie dotyczyły dostawy energii elektrycznej dla 121 podmiotów. To Urząd Miejski, szkoły, przedszkole, miejskie zakłady, ale też spółki, z wyłączeniem Radkomu, który sam produkuje energię i podlega innym procedurom. Największymi odbiorcami w tej grupie są zaś Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji, który odpowiada między innymi za uliczne oświetlenie oraz spółki komunalne Wodociągi Miejskie i Radpec.

W przetargu miasto zamówi energię także dla radomskiego uniwersytetu oraz jednostek gminy Wolanów.

- Tak duża liczba podmiotów i wielkość zamówienia sprawiają, że jesteśmy bardzo dużym zamawiającym i możemy liczyć na niższe ceny - mówi Rafał Czajkowski. - To przyniesie oszczędności. Ale wynikają one także z tego, że nie mamy żadnych opłat dodatkowych, które też składają się na rachunek za prąd. Nam naliczane są opłaty wyłącznie za dostarczoną energię.

Umowa z nowym dostawcą, tak jak poprzednie, będzie podpisana na dwa lata.

Nowe abonamenty

Aby wynegocjować, jak najkorzystniejszą cenę Urząd Miejski wybrał też operatora telefonii komórkowej dla swoich pracowników oraz osób zatrudnionych w szkołach, przedszkolach, Straży Miejskiej i dodatkowo po raz pierwszy w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.

Tu wartość zamówienia obligowała urząd do przeprowadzenia postępowania w formie zapytania ofertowego. Zapytania o warunki ceny zostały wysłane do wielu operatorów. Ostatecznie oferty złożyło dwóch. Obie firmy zaproponowały abonamenty tańsze niż te wynikające z dotychczasowej umowy.

Według nowych zasad jednostkowy abonament będzie kosztował 7,26 złotych, w tym będą nielimitowane rozmowy krajowe oraz standardowe sms, dodatkowo internet od 1 do 2 giga. Do tej pory za abonament na służbowe komórki miasto płaciło 8,6 złotych. Będą też nowe aparaty telefoniczne, ale nie dla wszystkich posiadaczy telefonów służbowych.

- Zamawiamy prawie trzysta abonamentów, a wymienimy 140 telefonów - mówi Rafał Czajkowski. - Wycofywane aparaty telefoniczne będzie można odkupić. Tak robiliśmy w latach poprzednich i było zainteresowanie.

Umowa z operatorem też będzie podpisana na dwa lata.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie