Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Radomski oddział NFZ będzie czynny również w sobotę. Dlaczego?

/wit/
Już 30 tysięcy mieszkańców Mazowsza ma dostęp do osobistego konta w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta.

W związku z dużym zainteresowaniem ubezpieczonych w sobotę czynne będą Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ i jego delegatury. Mieszkańcy naszego miasta i regionu mogą się zgłaszać do delegatury na ulicę Piastowską 4 w godzinach 8 do 16.

- W związku ze stale rosnącym zainteresowaniem Zintegrowanym Informatorem Pacjenta, w najbliższą sobotę Narodowy Fundusz Zdrowia Mazowsze organizuje "Drzwi Otwarte" - mówi Agnieszka Gołąbek, rzeczni prasowy NFZ Mazowsze.

W sobotę w godzinach od 8 do 16 poza odebraniem loginu i hasła do systemu będziemy mogli także osobiście wyjaśniać wątpliwości dotyczące danych w nim zawartych w specjalnie zorganizowanym punkcie informacyjnym.

W pierwszych dniach lipca, kiedy system został uruchomiony uzyskało do niego dostęp w radomskiej delegaturze sto osób, teraz są już tysiące.

Dzięki ZIP każdy może sprawdzić gdzie leczył się i ile za to zapłacił Fundusz, a także jakie leki refundowane zalecił lekarz, gdzie i za ile zostały one wykupione. Możemy też dotrzeć do informacji o leczeniu sanatoryjnym, szpitalnym, ambulatoryjnym. Wszystkie informacje obrazują naszą sytuację zdrowotną od 2008 roku.

- Wcześniej ustawa pozwalała na wydawanie pacjentom historii choroby wraz z jej kosztami od 2004 roku - zaznacza Andrzej Cieślik, dyrektor radomskiej delegatury NFZ.

Liczba pacjentów, którzy podlegają radomskiej delegaturze i sprawdzają swoją historię chorobową w systemie stale rośnie. Dziennie, w tym celu na Piastowską zgłasza się od 40 do 60 osób.

- Nie dotarły do nas sygnały o nieprawidłowościach związane z funkcjonowaniem systemu. Nie było sytuacji, że ktoś leczył się u kardiologa a w ZIP ma wpisanego neurologa - zaznacza dyrektor Cieślik. Do NFZ Mazowsze trafiło 19 skarg w związku z danymi zawartymi na portalu zip.nfz.gov.pl.

- Najczęściej ubezpieczeni wskazują świadczenia stomatologiczne, które ich zdaniem nie zostały im udzielone. Najdroższe zakwestionowane przez ubezpieczonego świadczenie dotyczyło leczenia szpitalnego i zostało zrefundowane w kwocie 3,5 tysiąca złotych- mówi Agnieszka Gołąbek.

Założenie osobistego konta w ZIP trwa krótko i jest proste. Wystarczy okazać dowód osobisty w odpowiadającej miejscu naszego zamieszkania delegaturze Funduszu .

- Oznacza dodatkowe korzyści, czyli dostęp do informacji zawartych w Rejestrze Usług Medycznych oraz na stronie Prawo do świadczeń zdrowotnych. Warto! Można się tam dowiedzieć, czy jest się ubezpieczonym (eWUŚ), na jakim etapie realizacji jest skierowanie do sanatorium, ile Fundusz płaci za nasze leczenie, gdzie złożyliśmy deklarację wyboru lekarza, pielęgniarki i położnej pierwszego kontaktu, a także kiedy otrzymaliśmy refundowane przedmioty ortopedyczne - tłumaczy Agnieszka Gołąbek.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie