MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Radomski Sanepid rośnie w oczach. Kiedy przeprowadzka?

Redakcja
Nowa stacja sanepidu rosła w oczach. Teraz zyskała stan surowy zamknięty.
Nowa stacja sanepidu rosła w oczach. Teraz zyskała stan surowy zamknięty. Łukasz Wójcik
Były problemy na placu budowy w końcu roboty przybrały tempa i nowy budynek radomskiego sanepidu przy ulicy Okulickiego zyskał surowy stan zamknięty.

Trzy kondygnacje

Trzy kondygnacje

Nowy obiekt zaprojektowała kielecka firma Archibis. Wykonawcą pierwszego etapu prac była firma Tatro Bet z siedzibą w Głowaczowie, później zaś budowy podjęła się firma Flisbud z Lubelszczyzny. Obiekt liczy trzy kondygnacje, łączna jego powierzchnia to 3,7 tysiąca metrów kwadratowych. Parter zajmie administracja i nadzór. Na piętrach znajdą się laboratoria, a także cała administracyjna i sala konferencyjna. Na placu wokół stacji powstaną miejsca parkingowe.

Prawdopodobnie za rok o tej samej porze stacja przeprowadzi się do nowego obiektu. Stan surowy zamknięty budynek już zyskał. Dla tych, którzy dotąd nie wiedzieli jakie jest jego przeznaczenie wszystko stało się jasne.

- Informuje o tym szyld znajdujący się na samej górze: Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Radomiu - mówi jedna z radomianek.

W przyszłym roku trzeba będzie wykonać instalacje: elektryczną, grzewczą, wentylację i klimatyzację a także zadbać o zakup specjalistycznego sprzętu.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to jak informowała Lucyna Wiśniewska, dyrektor radomskiego sanepidu przeprowadzka do nowego obiektu będzie możliwa w grudniu przyszłego roku.
Przypomnijmy, że od samego początku na placu budowy nowego obiektu sanepidu pojawiły się problemy. Grunt pod budowlę okazał się zbyt grząski.

Trzeba było wstrzymać prace i wykonać kolejne ekspertyzy i badanie geotechniczne. Te wskazały konieczność wzmocnienia terenu. Taki zabieg kosztował 600 tysięcy złotych brutto, po czym doprowadzono inwestycję do tak zwanego stanu zerowego.

Następnie przegląd gwarancyjny ujawnił wady w pierwszym etapie budowy. Dyrekcja sanepidu wystąpiła do wykonawcy pierwszego etapu prac, czyli firmy Tatro Bet o dokonanie stosownych poprawek. Gdy ta odmówiła, konieczne było wyłonienie innego wykonawcy, który podjął się poprawek i dalszej budowy. Zadanie wykonała firma Flisbud z Lubelszczyzny.

Na prace budowlane na 2013 rok przewidziano 5 milionów złotych.

- Konieczne jest systematyczne uaktualnienie kosztorysu, bo sytuacja na rynku budowlanym jest dynamiczna - podkreślała wielokrotnie dyrektor radomskiego sanepidu.

Zanim przystąpiono do budowy stacji całkowity koszt inwestycji z wyposażeniem ówczesna minister zdrowia Ewa Kopacz szacowano na 25 milionów 300 tysięcy złotych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie