MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Radomski Szpital Specjalistyczny ogłosił przetarg na rozbudowę oddziału ratunkowego. Nowy SOR powinien być gotowy za dwa lata

Izabela Kozakiewicz
Izabela Kozakiewicz
Do istniejącego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przy ulicy Tochtermana będzie dostawiony drug budynek. Szpital miejski już szuka firmy, która zajmie się pracami.
Do istniejącego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przy ulicy Tochtermana będzie dostawiony drug budynek. Szpital miejski już szuka firmy, która zajmie się pracami. Archiwum Echa Dnia
Drugi pawilon, nowe gabinety, sale chorych, pracownie diagnostyczne - to wszystko ma się naleźć w nowym Szpitalnym Oddziale Ratunkowym lecznicy przy ulicy Tochtermana. Jest już przetarg na wykonawcę prac, zainteresowani kontraktem mogą składać oferty do 12 września.

Radomski Szpital Specjalistyczny ogłosił przetarg na rozbudowę oddziału ratunkowego

Powiedzieć, że oddział ratunkowy Radomskiego Szpitala Specjalistycznego nie spełnia nowoczesnych standardów to mało. Budynek jest ciasny, ma niewielka poczekalnię, mały podjazd dla karetek. Przebudowy wymagają gabinety, toalety, sale obserwacyjne. Jak przestarzała to konstrukcja pokazała pandemia. Aby zapewnić izolację zakażonych pacjentów trzeba było szybko ustawiać ścianki działowe, bo do oddziału jest jedno wejście z zewnątrz. Przebudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, który każdego roku przyjmuje kilkadziesiąt tysięcy pacjentów z Radomia i całego regionu jest niezbędna.

Radomski Szpital Specjalistyczny dostał rządową dotację wysokości 35 milionów złotych i właśnie ogłosił przetarg na rozbudowę oddziału ratunkowego. Na oferty czeka do 12 września. Harmonogram zakłada, że budynek będzie gotowy w listopadzie 2025 roku.

Do istniejącego oddziału ma być dostawiony drugi budynek. W sumie całość będzie miała 2300 metrów kwadratowych powierzchni, teraz ma 1,5 tysiąca. Dzięki powiększeniu SOR-u będzie możliwe wyodrębnienie stref dla pacjentów przywożonych przez Zespoły Ratownictwa Medycznego, którzy wymagają natychmiastowej terapii oraz dla pacjentów zgłaszających się samodzielnie. Dodatkowo, dla pacjentów z objawami choroby zakaźnej zaprojektowano niezależne wejście do strefy służącej diagnostyce, obserwacji i leczeniu. Będzie miejsce na pracownię diagnostyki obrazowej z tomografem, aparatem RTG i ultrasonografem. SOR będzie przygotowany na przyjęcie 70 tysięcy pacjentów rocznie.

Zobacz więcej:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Upalne dni bez stresu. Praktyczne sposoby na zdrowe lato

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie