Radomskie tenisistki mistrzyniami Polski

/SzS/
Radomskie kadetki (od lewej): Oliwia Szymczuch, Patrycja Polańska Aleksandra Buczyńska i Aleksandra Olszewska. Jan Błaszczyk
Kadetki Returnu Radom wywalczyły drużynowe mistrzostwo Polski w tenisie.

Mistrzowskie zmagania toczyły się w Krakowie. Drużyna Returnu zagrała w składzie: Aleksandra Buczńska, Patrycja Polańska, Oliwia Szymczuch i Aleksandra Olszewska. Dziewczęta zaprezentowały się znakomicie, wygrały wszystkie trzy mecze i zdobyły jak najbardziej zasłużenie mistrzowski tytuł.
W ćwierćfinale Return spotkał się z drużyną MKS Szczawno Zdrój. Dominacja Returnu była bardzo wyraźna. Półfinał z Grzegórzeckim Kraków był już bardziej wyrównany, pierwszy debel wygrał dopiero w supertiebreaku, natomiast porażek doznały po zaciętych, trzysetowych pojedynkach, Patrycja Polańska i Aleksandra Olszewska.
Finał z AZS Poznań miał bardzo zacięty i emocjonujący przebieg. Najpierw na korty wyszły oba deble. Buczyńska i Polańska zaczęły znakomicie, prowadziły w pierwszym secie już 5:0 i w pewnym momencie coś się zacięło, rywalki doprowadziły do remisu. W tiebreaku po obustronnych przewagach radomianki w końcu wygrały 11:9.
W drugim secie debel Returnu znów prowadził tym razem 4:2, aby w końcu przegrać 4:6 i cały mecz 0:2. Po zwycięstwie drugiego debla 2:0 na kort wyszły pierwsze i drugie rakiety. Polańska po bardzo zaciętym meczu musiała uznać wyższość rywalki. Buczyńska zaczęła mecz bardzo dobrze, pewnie wygrała pierwszego seta, ale w drugim mając już nawet piłkę meczową przegrała 7:9. Wygrała dopiero w trzecim i stan meczu się wyrównał. Nie zawiodła Oliwia Szymczuch, która była raczej pewnym punktem. Miłą niespodziankę sprawiła też Olszewska wygrywając swój mecz i radomianki mogły świętować zdobycie tytułu mistrzowskiego.

Wyniki finałów mistrzostw Polski kadetek:
Return - MKS Szczawno Zdrój 4:2.
Buczyńska/Polańska - Magdalena Kądzielewska/Paulina Gatner 6:1, 6:1, Olszewska/Szymczuch - Karolina Szmit/Aleksandra Rojek 0:6, 4:6, Polańska - Magdalena Kądzielewska 6:0, 6:0. Buczyńska - Paulina Gatner 6:0, 6:1. Olszewska - Karolina Szmit 1:6, 3:6. Oliwia Szymczuch - Aleksandra Rojek 6:2, 6:1.

Return - Grzegórzecki Kraków 4:2.
Buczyńska/Polańska - Marta Kowalska/Anna Dziarkowska 6:7, 6:3, 10:6, Olszewska/Szymczuch - Karolina Szmit/Aleksandra Rojek 0:6, 4:6, Polańska - Marta Kowalska 3:6, 6:4, 6:7. Buczyńska - Paulina Hełmecka 6:2, 6:3, Olszewska - Justyna Sasiak 6:4 6:7, 2:6, Oliwia Szymczuch - Anna Dziarkowska 6:0, 6:0.

Return - AZS Poznań 4:2.
Buczyńska/Polańska - Julia Przybylska/Elżbieta Iwaniuk 6:7, 4:6. Olszewska/Szymczuch - Ewa Morkowska/Nicola Guzowska 6:0, 6:4, Polańska - Julia Przybylska 6:1, 1:6, 3:6, Buczyńska - Elżbieta Iwaniuk 6:3, 6:7, 6:1, Olszewska - Ewa Morkowska 7:5, 6:3, Oliwia Szymczuch - Nicola Guzowska 6:0, 6:1.

Końcowa kolejność: 1 Return Radom, 2 AZS Poznań, 3 Grzegórzecki Kraków, 4 MKS Szczawno Zdrój, 5 Radość Warszawa.