Rafał Czarnecki wygrał Bieg o Puchar Rektora Politechniki Radomskiej (zdjęcia)

/sid/
Rafał Czarnecki (z numerem 153) zwyciężył w XIV Biegu o Puchar Rektora Politechniki Radomskiej J. Stobiecki
Rafał Czarnecki z LKB Rudnik, z czasem 34 minuty i 31 sekund zwyciężył w XIV Biegu o Puchar Rektora Politechniki Radomskiej. Najlepszy z radomian, Artur Błasiński z UKS Technik Radom, jednocześnie współorganizator biegu, zajął z czasem 35 min. i 31 sek., trzecie miejsce.

Wyniki

Wyniki

Bieg główny, kobiety: 1. Karolina Gacoń 43.03, 2. Izabela Komar (obie LKB Rudnik) 48.19, 3. Anna Bugaj (Sławno) 49.51; mężczyźni: 1. Rafał Czarnecki (LKB Rudnik) 34.31, 2. Paweł Kiciak (Kraśnik) 35.09, 3. Artur Błasiński (UKS Technik Radom) 35.31; "Mila bez promila", kobiety: 1. Agnieszka Filipowska, 2. Monika Filipowska (obie Rudnik), 3. Katarzyna Majenczak (Radom); mężczyźni: 1. Michał Jagiełło (Radom), 2. Krzysztof Sobiegraj (Klub Maratończyka AZS Politechnika Radomska), 3. Łukasz Pawiński (Technik); biegi dzieci, dziewczynki 0-5 lat: 1. Paulina Skora, 2. Maria Mazurek, 3. Zuzanna Tomczyk; 6-8 lat: 1. Aleksandra Skora, 2. Alicja kalbarczyk, 3. Aleksandra Nobis; 9-11 lat: 1. Weronika Litwinek, 2. Alicja Tomczyk; 12-13 lat: 1. Małgorzata Krzosek, 2. martyna Kaczor, Anna Gronek; chłopcy, 0-5 lat: 1. Piotr Kaczmarski, 2. Miłosz Gierczak, 3. Igor Paluch; 6-8 lat: 1. Oskar Kucharczyk, 2. Kamil Kaczmarski, 3. Kacper Kaczmarski; 9-11 lat: 1. Jakub Trzeciak, 2. Maciej Kępka, 3. Kacper Nobis; 12-13 lat: 1. Bartosz Liwinek, 2. Kacper Pirosz, 3. Sławomir Koniarz; 14-15 lat: 1. Marcin Jaskulski, 2. Mateusz Borkowski, 3. Arkadiusz Żurek.

Po raz pierwszy w czternastoletniej historii biegu doszło do opóźnienia startu, przez zbyt małą, zdaniem policji, liczbą barierek.

Start do otwierającego Festiwal Biegowy w Radomiu, biegu towarzyskiego na dystansie 1 mili zaplanowany został na 15. Kilka minut po wyznaczonym czasie, okazało się, że po raz pierwszy w historii, dojdzie do opóźnienia.

- Obawialiśmy się trzynastej edycji, a to czternasta okazała się pechowa - próbował obrócić sytuację w żart, Tadeusz Kraska, prezes Klubu Maratończyka AZS Politechnika Radomska.

Okazało się, że w miejscach, gdzie przejazd zagradzały barierki, zdaniem policjantów istniała możliwość "przeciśnięcia się", mniej zdyscyplinowanych kierowców, ignorujących znaki. W czasie, gdy organizatorzy dostawiali barierki, aby, na wyłączonym z ruchu fragmencie ulicy Chrobrego rozegrać bieg główny, do rywalizacji przystąpili najmłodsi.

Trasy biegów dla dzieci prowadziły w pobliżu hali, więc nie wymagały dodatkowych zabezpieczeń. Najmłodszym uczestnikiem był niespełna dwuletni Antoś Tyczyński, który pokonał trasę w towarzystwie starszego brata, Szymona. Tuż po przekroczeniu mety, Antoś domagał się... kolejnego biegu, ale pozostało mu jedynie dopingowanie taty, Arkadiusza.

W towarzyskim biegu "Mila bez promila", w kategorii mężczyzn triumfowali radomianie, Michał Jagiełło przed Krzysztofem Sobiegrajem i Łukaszem Pawiński. Wśród pań, najszybciej dystans jednej mili pokonały siostry Filipowicz z LKB Rudnik. Wygrała Agnieszka, przed Moniką. Trzecie miejsce zajęła Katarzyna Majenczak.

W biegu głównym, na dystansie 10 kilometrów wystartowało 136 osób. Od początku ton rywalizacji nadawali Rafał Czarnecki z LKB Rudnik i Paweł Kiciak z Kraśnika. Przez część dystansu tempo czołówki utrzymywał Artur Błasiński z UKS Technik Radom. Ostatecznie wygrał Czarnecki. Ogromne brawa zebrał Robert Pawłowicz z Radzymina Podlaskiego. Biegacz znany jako "Niezniszczalny" porusza się o kulach. Został wyróżniony jako najtwardszy uczestnik biegu. Podziw wzbudzała także Ewa Kasierska z Drużyny Szpiku Kostnego, triumfatorka kategorii K60, która kilka godzin przed biegiem w Radomiu, ukończyła Cross Maraton w Nowym Mieście.