Region radomski. Budowa lini kolejowej numer 8. Zmiany i...

  Region radomski. Budowa lini kolejowej numer 8. Zmiany i utrudnienia

  Janusz Petz

  Echo Dnia Radomskie

  Echo Dnia Radomskie

  Wzdłuż trasy numer 8 na odcinku z Radomia do Warki już latem 2018 roku ruszyły przygotowania do budowy torów.

  Wzdłuż trasy numer 8 na odcinku z Radomia do Warki już latem 2018 roku ruszyły przygotowania do budowy torów.

  Koleje Mazowieckie odwołały planowane od 15 stycznia zmiany w rozkładzie jazdy kolei, a we wtorek poinformowano o zmianach w kursowaniu zatrzymywaniu się pociągów jadących przez Warszawę. W związku z prowadzonymi i planowanymi modernizacjami tras kolejowych musimy przyzwyczaić się do kolejnych zmian i utrudnień.
  Wzdłuż trasy numer 8 na odcinku z Radomia do Warki już latem 2018 roku ruszyły przygotowania do budowy torów.

  Wzdłuż trasy numer 8 na odcinku z Radomia do Warki już latem 2018 roku ruszyły przygotowania do budowy torów.


  „W związku z opóźnieniem w pracach modernizacyjnych w stacji Otwock w dniach 12-14 stycznia nie dojdzie do zmiany rozkładu jazdy na linii nr 7 Warszawa - Dęblin oraz nie zostanie wdrożony rozkład jazdy, który miał obowiązywać od 15 stycz-nia” - informują w komunikacie Koleje Mazowieckie.

  Od 12 stycznia obowiązywał będzie dotychczasowy rozkład jazdy, a zmiana będzie polegała na wprowadzeniu przerwy technologicznej na odcinku Otwock – Pilawa i zastąpieniu pociągów przez zastępczą komunikację autobusową w godzinach od 11 - 13 oraz od godziny 23 na odcinku Otwock - Pilawa - Garwolin.

  Ciągłe zmiany rozkładów  Opóźnienia w modernizacji trasy z Warszawy do Lublina są o tyle ważne dla mieszkańców regionu radomskiego, bo w marcu ma ruszyć budowa trasy z Warki do Radomia i przynajmniej część pociągów tej relacji zostanie przeniesionych na linię lubelską. W związku z budową lubelskiej trasy kolejowej a także w związku z łączeniem relacji zmiany wtóre pojawiły się w rozkładzie jazdy na innych liniach obsługiwanych przez Koleje Mazowieckiego, między innymi na linii Warszawa - Skarżysko Kamienna. Dodatkowo od 28 stycznia na linii 8 będzie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa relacji Czachówek Południowy - Warka w przypadku porannego pociągu, który planowo powinien przyjechać do tej ostatniej miejscowości o godzinie 6.

  Osoby dojeżdżające z regionu radomskiego do pracy w Warszawie muszą wziąć obecnie pod uwagę inne utrudnienie. Koleje Mazowieckie zapowiadają w związku z zamknięciem jednego z torów w Warszawie zmianę w zatrzymywaniu się pociągów regionalnych. Jeden z pociągów z Radomia ma się zatrzymywać na stacji Warszawa Centralna z pominięciem przystanków Warszawa Ochota, Warszawa Śródmieście, Warszawa Powiśle, Warszawa Stadion.

  Wielka budowa  Ostatnia edycja rozkładu jazdy weszła w życie 9 grudnia, a już musimy przyzwyczajać się z myślą, że kolejne zmiany nastąpią 9 marca i będą wiązały się z rozpoczęciem głównych prac budowlanych na odcinku Warka - Radom. Od lipca przyszłego roku ten odcinek ma być całkowicie wyłączony z ruchu. Będzie konieczne uruchomienia zastępczej komunikacji autobusowej. Trwa wycinka krzewów i drzew, wykonawca gromadzi materiał budowlany. Cała trasa z Radomia do Warszawy ma być gotowa w drugim kwartale 2021 roku.  Miły Pan w Explosion. Zobacz zdjęcia z piątkowej imprezy!

  B-Qll w Explosion. Zobacz zdjęcia z sobotniej imprezy!
  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Iłża zaprosiła na największy w Polsce noworoczny pokaz fajerwerków


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Gość

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Studniówki

  Wideo