Region radomski. Budowa lini kolejowej numer 8. Zmiany i...

  Region radomski. Budowa lini kolejowej numer 8. Zmiany i utrudnienia

  Janusz Petz

  Echo Dnia Radomskie

  Echo Dnia Radomskie

  Wzdłuż trasy numer 8 na odcinku z Radomia do Warki już latem 2018 roku ruszyły przygotowania do budowy torów.

  Wzdłuż trasy numer 8 na odcinku z Radomia do Warki już latem 2018 roku ruszyły przygotowania do budowy torów.

  Koleje Mazowieckie odwołały planowane od 15 stycznia zmiany w rozkładzie jazdy kolei, a we wtorek poinformowano o zmianach w kursowaniu zatrzymywaniu się pociągów jadących przez Warszawę. W związku z prowadzonymi i planowanymi modernizacjami tras kolejowych musimy przyzwyczaić się do kolejnych zmian i utrudnień.
  Wzdłuż trasy numer 8 na odcinku z Radomia do Warki już latem 2018 roku ruszyły przygotowania do budowy torów.

  Wzdłuż trasy numer 8 na odcinku z Radomia do Warki już latem 2018 roku ruszyły przygotowania do budowy torów.


  „W związku z opóźnieniem w pracach modernizacyjnych w stacji Otwock w dniach 12-14 stycznia nie dojdzie do zmiany rozkładu jazdy na linii nr 7 Warszawa - Dęblin oraz nie zostanie wdrożony rozkład jazdy, który miał obowiązywać od 15 stycz-nia” - informują w komunikacie Koleje Mazowieckie.

  Od 12 stycznia obowiązywał będzie dotychczasowy rozkład jazdy, a zmiana będzie polegała na wprowadzeniu przerwy technologicznej na odcinku Otwock – Pilawa i zastąpieniu pociągów przez zastępczą komunikację autobusową w godzinach od 11 - 13 oraz od godziny 23 na odcinku Otwock - Pilawa - Garwolin.

  Ciągłe zmiany rozkładów  Opóźnienia w modernizacji trasy z Warszawy do Lublina są o tyle ważne dla mieszkańców regionu radomskiego, bo w marcu ma ruszyć budowa trasy z Warki do Radomia i przynajmniej część pociągów tej relacji zostanie przeniesionych na linię lubelską. W związku z budową lubelskiej trasy kolejowej a także w związku z łączeniem relacji zmiany wtóre pojawiły się w rozkładzie jazdy na innych liniach obsługiwanych przez Koleje Mazowieckiego, między innymi na linii Warszawa - Skarżysko Kamienna. Dodatkowo od 28 stycznia na linii 8 będzie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa relacji Czachówek Południowy - Warka w przypadku porannego pociągu, który planowo powinien przyjechać do tej ostatniej miejscowości o godzinie 6.

  Osoby dojeżdżające z regionu radomskiego do pracy w Warszawie muszą wziąć obecnie pod uwagę inne utrudnienie. Koleje Mazowieckie zapowiadają w związku z zamknięciem jednego z torów w Warszawie zmianę w zatrzymywaniu się pociągów regionalnych. Jeden z pociągów z Radomia ma się zatrzymywać na stacji Warszawa Centralna z pominięciem przystanków Warszawa Ochota, Warszawa Śródmieście, Warszawa Powiśle, Warszawa Stadion.

  Wielka budowa  Ostatnia edycja rozkładu jazdy weszła w życie 9 grudnia, a już musimy przyzwyczajać się z myślą, że kolejne zmiany nastąpią 9 marca i będą wiązały się z rozpoczęciem głównych prac budowlanych na odcinku Warka - Radom. Od lipca przyszłego roku ten odcinek ma być całkowicie wyłączony z ruchu. Będzie konieczne uruchomienia zastępczej komunikacji autobusowej. Trwa wycinka krzewów i drzew, wykonawca gromadzi materiał budowlany. Cała trasa z Radomia do Warszawy ma być gotowa w drugim kwartale 2021 roku.  Miły Pan w Explosion. Zobacz zdjęcia z piątkowej imprezy!

  B-Qll w Explosion. Zobacz zdjęcia z sobotniej imprezy!
  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Iłża zaprosiła na największy w Polsce noworoczny pokaz fajerwerków


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Gość

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Miss Ziemi Radomskiej 2019

  Wideo