Remis piłkarzy ręcznych AZS Politechniki Radom

/W.Ł./
Jarosław Sieczka (z prawej) po dwóch latach wrócił do AZS Politechniki. Przeciwko Ostrovii rozegrał dobry mecz. Szymon Wykrota
W meczu dwunastej kolejki pierwszej ligi piłkarzy ręcznych AZS Politechnika Radom zremisował z Ostrovią Ostrów Wielkopolski 33:33.

AZS Politechnika - Ostrovia Ostrów Wielkopolski 33:33 (17:19).

AZS Politechnika: Jarosz, Gładysz, Bury - Mroczek 15 (5 z karnych), Świeca 5, Misiewicz 4, Dąbrowski 2, Cupryś 2, Kalita 2, Guzik 2, Jeżyna 1, Sieczka 0, Lipczyński 0, Przykuta 0, Trojnanowski 0.
Karne: 7/5 (rzuty Jeżyny i Mroczka odbił Adamczyk). Kary. 14 minut. Czerwona kartka: Świeca (6 minut, gradacja kar), Kalita (4), Sieczka i Guzik (po 2).

Ostrovia: Adamczyk, Bystram, Pawlak - Tomczak 9 (2), Nowakowski 8, Dutkiewicz 7, Jedwabny 4, Krzywda 2 (1), Piosik 2, Jaszka 1, Wojciechowski 0, Matiuk 0, Śliwiński 0, Kierzek 0, Sobczak 0.
Karne: 3/2 (rzut Tomczaka odbił Jarosz). Kary: 16 minut (Piosik, Jedwabny po 4, Sobczak, Tomczak, Nowakowski i Dutkiewicz po 2).

Niezwykle dramatyczny przebieg miała końcówka meczu. Na osiem sekund przed zakończeniem spotkania, po bramce zdobytej przez Pawła Piosika, Ostrovia doprowadziła do remisu po 33.

CZAS DLA POLITECHNIKI
Edward Strząbała wziął czas i ustawił akcję pod Grzegorza Mroczka, któremu siedział rzut przez cały pojedynek (w sumie zdobył aż 15 goli). Niestety rzut popularnego "Geli" obronił Maciej Adamczyk, ale nasz szczypiornista był faulowany. Równo z końcową syreną, sędziowie zagwizdali jeszcze rzut wolny dla Politechniki. Rosłe chłopy z Ostrowa Wielkopolskiego ustawiły wysoki płot ze swoich rąk i Mroczek trafił w nie.

DWAJ NOWI
Z dwóch nowych zawodników, którzy zagrali w radomskim zespole przeciwko Ostrovii zdecydowanie lepiej zaprezentował się doświadczony Jarosław Sieczka, pozyskany z AZS Politechniki Świętokrzyskiej Kielce. Sieczka wrócił po dwóch latach do Radomia i trzymał grę obronną "akademików". Słabiej zaprezentował się bramkarz Gładysz, który pojawił się na parkiecie zaledwie 15 minut w pierwszej połowie. Najlepiej z trójki radomskich bramkarzy zagrał ten trzeci Piotr Bury, który w drugiej połowie odbił kilka ważnych piłek. Teraz przed Politechniką długa przerwa. Kolejny mecz radomianie rozegrają już w nowym roku, 28 stycznia. Trener Strząbała zapowiada kolejne wzmocnienia.

W innych meczach: AZS AWF Biała Podlaska - ŚKPR Świdnica 26:23 (14:13), ASPR Zawadzkie - Gwardia Opole 22:34 (10:15), KSSPR Końskie - Olimpia Piekary Śląskie 32:28 (15:14), Viret Zawiercie - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 28:34 (16:16), Czuwaj Przemyśl - MTS Chrzanów 40:29 (21:15).
12. Biała Podl. 12 3 304:371
W następnej kolejce, 28 stycznia 2012 roku: AZS Politechnika - ŚKPR Świdnica.

Co powiedział o meczu radomski szkoleniowiec? O tym czytaj w poniedziałkowym "Echu Sportowym".