Rosa Radom przegrała w Warce ze Stalą Ostrów Wielkopolski

SzS
Fragment meczu Rosa - Stal.
Fragment meczu Rosa - Stal. S. Szymczak
W drugim dniu turnieju koszykarskiego w Warce, Rosa Radom przegrała ze Stalą Ostrów Wielkopolski 70:72.

Rosa Radom - Stal Ostrów Wielkopolski 70:72 (23:15, 17:24, 12:17, 18:16)
Rosa: Witka 9, Bojanowski6, Brazelton 11, Bell 10, Sadło 0, Zegzuła 6, Adams 2, Bonarek 6, Jeszke 6, 14.

Koszykarze Rosy Radom w sobotę rozegrali drugi swój mecz podczas turnieju w Warce.
Radomska drużyna szybko objęła prowadzenie 8:3, aby po chwili po kilku drobnych błedach stracić przewagę (8:9). W pierwszej kwarcie mocną stroną Rosy był rzut z dystansu. Dwukrotnie Łukasz Bonarek i po razie Garry Bell i Damian Jeszke trafiali za trzy punkty.
W drugiej kwarcie nasi koszykarze przez długi czas utrzymywali bezpieczną przewagę, ale w ciągu kilku sekund rywale trafili dwie trójki i przed przerwą Stal objęła nawet prowadzenie. 38:37. Bardzo dobrze przed przerwą w szeregach Rosy zagrał młody Michał Bojanowski, który zdobył sześć punktów.
Od początku trzeciej kwarty szwankowała skuteczność. Stal świetnie broniła, zaś w ataku mocno we znaki w tej części gry dał się Łukasz Majewski, radomianin i były zawodnik Rosy.
W ostatniej kwarcie nie radzili sobie gracze Rosy ze zmienną obroną, nie potrafili odrobić punktów i minimalnie przegrali. Chociaż w ostatnich sekundach mocno walczyli o zmianę wyniku.
W niedzielę o godz. 16.30 Rosa zagra w Warce z MKS Dąbrowa Górnicza.