Rosabud na dnie

Sylwester Szymczak [email protected]
Tomasz Chojecki (z piłką) w przeddzień swoich 23 urodzin był wyróżniającym się zawodnikiem, ale nie pomogło to w osiągnięciu sukcesu. M. Skorupa
Doskonała passa AZS Politechniki została przerwana. Michał Kucharski zagrał pomimo kontuzji.

Czternasta kolejka II ligi koszykarzy była fatalna dla radomskich drużyn. Obie przegrały swoje mecze. Rosabud spadł na ostatnie miejsce.

Polonia Przemyśl - Rosabud Radom 78:58 (27:20, 14:6, 12:18, 25:14).
Polonia: Peciak 23 (2), Puchalski 17, Płocica 15 (1), Kaczmarzyk 13 (1), Belawender 4 oraz Sówka 4, Kalinowski 2, Kolowca, Kindlik, Musijowski, Turczyński.
Rosabud: Kapturski 22 (3), Urbaniak 11, Adach 9, Teklak 9, Kogut oraz Zalewski 7 (1), Łabędź, Łubiński.

Po raz kolejny radomianie na tle wyżej notowanego rywala zaprezentowali się bardzo dobrze. Mała to pociecha biorąc pod uwagę, że Rosabud doznał szóstej porażki z rzędu i znalazł się na dnie ligowej tabeli.

GONILI I NIE DOGONILI

W trzeciej kwarcie radomianie zaczęli grać momentami bardzo dobrze, poprawili skuteczność i zaczęli odrabiać straty. Niestety, zryw naszego zespołu był chwilowy i w ostatnich minutach doświadczeni gracze Polonii pozbawili szans naszych graczy.
AZS Politechnika Radomska - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 63:80 (9:18, 21:15, 10:26, 23:21)
AZS: Plutka 28 (2), Chojecki 8 (1), Kucharski 8, Wiklik 11, Podkowiński 3 oraz Pawlak 3 (1), Piros 2, Gniewek.
Piotrcovia: Kulig 23 (1), Kubala 20 (4), Misztela 11, Lacheta 10 (2), Łęski 8 oraz Sekla 4, Zawadzki, Fiala, Kępka.
Miało być szóste zwycięstwo z rzędu "akademików", tymczasem trapiony kontuzjami radomski zespół nie był w stanie nawiązać równorzędnej walki z rywalem.

FATALNY POCZĄTEK

Goście po 12 minutach prowadzili już różnicą 13 punktów. Podobnie słabo zaczęli "akademicy" drugą połowę, w ciągu pięciu minut przegrywali 2:14. Na porażkę miały wpływ sporo strat i fatalna skuteczność rzutów za trzy punkty (4 wykorzystane na 20 oddanych).
W innych meczach: Big Star Tychy - Cracovia Kraków 110:63, MMKS Dąbrowa Górnicza - GKS Nowiny 81:54, Mickiewicz Katowice - AZS AWF Katowice 57:46, UMKS Kielce - MCKiS Jaworzno 102:71, Basket Kraków - MOSiR Krosno 54:112.
W następnej kolejce, 20 stycznia: Rosabud - Cracovia, MOSiR Krosno - AZS Politechnika. W środę, 17 stycznia, o godz. 17, zaległy mecz: Rosabud - Mickiewicz.