Rosasport bliżej awansu

/SzS/
Doświadczenie Pawła Wiekiery (z piłką) miało wczoraj ogromny wpływ na wynik derbowego spotkania.
Kibice nie nudzili się podczas pierwszych derbów Radomia o awans na zaplecze ekstraklasy. Na razie bliżej jest "Rosa"

Rosasport Radom - AZS Politechnika Radomska 76:65 (18:15, 22:18, 18:16, 18:16).

Rosasport: Wiekiera 15 (2), Donigiewicz 12, Podkowiński 11, Kardaś 6 (1), Nikiel 6 oraz Wróbel 9 (2), Ignatowicz 7 (1), Zalewski 6, Sosnowik 4, Maj 0, Kapturski 0.
AZS Politechnika: Zadęcki 11 (2), Czajkowski 10, Piros 9 (2), Lewandowski 8 (2), Sebrala 6 oraz Szczytyński 12 (2), Hernik 6, Cetnar 3, Mordel 0, Kulik 0.

Na to spotkanie kibice czekali bardzo długo. Wszak jeszcze nigdy nie zdarzyło się, aby dwie radomskie drużyny grały w barażowych spotkaniach o awans na zaplecze ekstraklasy.

- Na pewno wygra Radom, mam tu na myśli fakt, że na takich widowiskach z pewnością promowana będzie rodzima koszykówka - mówił przed spotkaniem trener "Rosy" Piotr Ignatowicz.

ŚCISK NA TRYBUNACH

Nie zawiedli się ci, którzy przyszli na to spotkanie. Na trybunach praktycznie nie było wolnego miejsca. Pierwsza kwarta była bardzo zacięta. Od wyniku 6:4, gospodarze wyszli na prowadzenie 15:7, po czym zaczęli grać nerwowo i tracili punkty.

Od początku drugiej kwarty zaczęli przeważać koszykarze Rosasportu. Grali szybko i skutecznie i objęli prowadzenie 34:20. "Akademicy" jednak nawet na chwilę nie ustępowali i szukali swoich okazji do odrabiania strat. Po celnych "trójkach" Pawła Pirosa i Grzegorza Zadęckiego, kilku skutecznych akcjach zniwelowali stratę do pięciu punktów i mecz jakby się zaczął od początku.

WYGRAŁO DOŚWIADCZENIE

Jeszcze na początku czwartek kwarty Rosasport prowadził 58:52. Doświadczeni zawodnicy gospodarzy z Pawłem Wiekierą na czele uszczelnili defensywę i mądrze grająca drużyna nie dała sobie wydrzeć wygranej.

Rewanż odbędzie się 2 maja o godzinie 18 w hali Politechniki przy ul. Chrobrego 31. Zwycięzcy wczorajszego spotkania niczego nie mogą być jeszcze pewni awansu do kolejnej fazy. "Akademicy", którzy zagrali całkiem dobre spotkanie, na pewno w rewanżu nie są na straconej pozycji. Zrobią wszystko, aby powtórzyć wyczyn z rundy zasadniczej, kiedy udało im się pokonać "Rosę". Na pewno będzie nie mniej ciekawie niż wczoraj.

Przypomnijmy, że radomskie zespoły grają do dwóch wygranych. Zwycięzca zmierzy się w finale play off (również do dwóch wygranych).

W innym meczu play off: Unia Tarnów - UMKS Kielce 99:92