Rosasport górą

Sylwester Szymczak
Jakub Zalewski (nr 13) przeciwko Legii zagrał bardzo dobry mecz.
Jakub Zalewski (nr 13) przeciwko Legii zagrał bardzo dobry mecz. T. Klocek
Pewne zwycięstwo koszykarzy Rosasportu Radom nad młodym zespołem warszawskiej Legii. "Akademicy" przegrali z Albą Chorzów .

Drugoligowym graczom Rosasportu wystarczyło siedem minut dobrej gry, aby pokonać Legię Warszawa. Coraz gorzej wiedzie się zawodnikom z Politechniki, którzy są tuż nad kreską spadkową.

Rosasport Radom - Legia Warszawa 84:66 (19:17, 18:20, 27:8, 20:21).
Rosasport: Wall 21, Zalewski 18, Wróbel 16, Baszak 9, Kardaś 6, Sosnowik 3, Kapturski 3, Maj 2, Nikiel 2, Gutkowski 2, Kogut 2, Niemczura 0.
- Trudno myśleć o pozytywnym wyniku, gdy w klubie nie ma pieniędzy, a w kadrze ma się aż ośmiu juniorów - powiedział po meczu Robert Chabelski, szkoleniowiec Legii.

PACHNIAŁO NIESPODZIANKĄ

Początek meczu toczył się zgodnie z oczekiwaniami kibiców. Radomianie szybko objęli prowadzenie 13:6 i chyba za wcześnie uwierzyli, że mogą łatwo wygrać ten mecz. Młody zespół z Warszawy doprowadził do wyrównania i na przerwę gracze schodzili z wynikiem remisowym 37:37.

W trzeciej kwarcie radomski trener Piotr Ignatowicz po raz pierwszy w tym meczu desygnował do gry Piotra Kardasia i Michała Nikiela. Goście przez siedem minut nie potrafili zdobyć punktu, zaś gracze "Rosy" bez większych problemów wypracowali sobie 20-punktową przewagę.

W ostatniej kwarcie mogli pograć praktycznie wszystkimi swoimi zawodnikami i mecz się nieco wyrównał. Za tydzień tak łatwo już nie będzie, bo "Rosa" zmierzy się w meczu na szczycie z warszawskim Tempcoldem. Zwycięzca obejmie prawdopodobnie przodownictwo w tabeli.

AZS Politechnika Radomska - Alba Chorzów 62:78 (17:16, 20:26, 16:19, 9:17).
Politechnika: Sebrala 13, Plutka 11, Hernik 8, Wiklik 8, Kulik 7, Piros 6, Wróbel 3, Badeński 0.

SZEREG STRAT

Trudno myśleć o utrzymaniu w lidze, skoro nawet we własnej hali nie wygrywa się z przeciętnym dotąd zespołem z Chorzowa. We wczorajszym meczu radomianie prowadzili już nawet przed przerwą różnicą dziesięciu punktów.

Pod koniec drugiej kwarty radomianie często tracili piłkę, nie potrafili też mądrze rozgrywać akcji, stąd wiele rzutów oddali bez żadnego przygotowania. Nic więc dziwnego, że nie dochodziły one do celu.

Po tej porażce sytuacja "akademików" stała się nie do pozazdroszczenia. Jeśli za tydzień przegrają w Żorach, znajdą się w strefie spadkowej.

W innych meczach grupy A: ŻTS Nowy Dwór Gdański - Księżak Łowicz 69:57, Siden Toruń - Tempcold Warszawa 70:75, Astoria Bydgoszcz - Bonduelle Gniewkowo 103:75, Norgips Piaseczno - UKS Łęczyce 98:87, AZS Kutno - Tur Bielsk Podlaski 91:72, OSSM Sopot - AZS UWM Olsztyn 69:74.
13 - 14 -czerwony

W innych meczach grupy C: UMKS Kielce - Limblach Limanowa 112:73, Pogoń Ruda Śl. - MCKiS Jaworzno 77:62, Basket - OSSM Warszawa 71:44, Cracovia Kraków - Start Lublin 91:103, Hawajskie Koszule Żory - MKKS Zabrze 50:107, Wisła Kraków - SKK Siedlce 68:71, Mecze rozegrane awansem: Start Lublin - OSSM Warszawa 78:56, OSSM Warszawa - SKK Siedlce 63:65.

14. Żory 10 12 731:816
W następnej kolejce, 20-21 grudnia: Rosasport - Tempcold, Hawajskie Koszule - AZS Politechnika.