Rosasport trzeci w Memoriale Alfonsa Wicherka

Włodzimierz Łyżwa
Emil Podkowiński w meczu z Polonią Warszawa zdobył dziesięć punktów.
Emil Podkowiński w meczu z Polonią Warszawa zdobył dziesięć punktów. T. Klocek
Memoriał Alfonsa Wicherka wygrała Polonia Warszawa. Gospodarze zajęli trzecie miejsce.

Polonia Warszawa, aktualny mistrz Polski juniorów starszych, wygrała Memoriał imienia Alfonsa Wicherka w koszykówce, który był rozgrywany przez trzy dni w Radomiu.

Gospodarz turnieju - Rosasport - zaczął od wygranej z AZS Kalisz. Była to pewna wygrana i zapowiadała spore emocje na kolejne mecze radomian. W drugim meczu - ze Zniczem Pruszków - było trochę gorzej. Zwłaszcza na początku spotkania obrona nie funkcjonowała jak należy i była gorsza skuteczność w ataku. - Rywale dali nam w pierwszej kwarcie niezłą szkołę - przyznał prezes Rosasportu Przemysław Saczywko.

IMPULS DANIELA

Do niezwykle kontrowersyjnej sytuacji doszło pod koniec meczu. Po gwizdku sędziego kosz rywala efektownym wsadem zaatakował skrzydłowy "Rosy" Daniel Wall. Nieodpowiedzialnie zachował się w tym momencie gracz Znicza Tomasz Briegmann, który podstawił się pod radomianina, narażając go na kontuzję. Daniel Wall zareagował jednak w sposób niesportowy, próbując kopnąć rywala w głowę. Na szczęście cios nie okazał się idealnie celny, ale koszykarz z Pruszkowa i tak ucierpiał. Sędzia spotkania Ignacy Suwała natychmiast podjął decyzję o faulu dyskwalifikującym dla Walla. - Nie pochwalam zachowania mojego zawodnika, ale to był impuls - ocenił sytuację trener "Rosy" Piotr Ignatowicz.
OSTATNIA SEKUNDA,/b>
W ostatnim meczu memoriału emocji było sporo, zwłaszcza w końcowych minutach. W czwartej kwarcie radomianie, ze stanu 60:63 dla rywala, wyprowadzili wynik na 69:63. Później na tablicy pojawił się remis po 71. Wall wykorzystał z dwóch rzutów osobistych tylko jeden (72:71). Warszawianie rzucili za dwa i wyszli na prowadzenie 73:72. Do końca zostały 23 sekundy, więc Rosasport mógł grać swoją akcję do końca meczu. I tak się stało. Na sekundę przed zakończeniem, z czystej pozycji prawego skrzydła rzucał Piotr Kardaś, ale piłka nie wpadła do kosza. To Polonia cieszyła się z wygranej w tym spotkaniu i całym meczu.
Wyniki.
Piątek: Rosa Sport Radom - AZS Kalisz 73:63 (24:28, 14:15, 16:11, 19:9). Rosa Sport: Wall 19 (1), Kardaś 13 (1), Baszak 10, Nikiel 8, Podkowiński 5 oraz Wróbel 8 (2), Sosnowik 6, Maj 2, Zalewski 2; Polonia Warszawa - Znicz Pruszków 93:86 (26:23, 25:25, 19:20, 23:18).
Sobota: Rosa Sport - Znicz Pruszków 57:65 (12:22, 17:11, 14:20, 14:12). Rosa Sport: Baszak 14 (2), Wall 12, Kardaś 10 (2), Nikiel 9, Maj 2 oraz Wróbel 6 (1), Podkowiński 6, Zalewski 0, Sosnowik 0, Mroczek 0; Polonia Warszawa - AZS Kalisz 93:88 (26:22, 14:14, 33:30, 20:22).
Niedziela: AZS - Znicz 84:82 (20:19, 24:19, 27:17, 13:27), Rosa Sport - Polonia 72:73 (22:16, 21:23, 15:19, 14:15). Rosa Sport: Wall 13 (1), Kardaś 11, Wróbel 11 (1), Nikiel 11, Baszak 6 oraz Podkowiński 10, Sosnowik 8, Maj 2, Zalewski 0, Kogut 0, Gutkowski 0, Niemczura 0, Mroczek 0.
1. Polonia 3 6 259:246
2. Znicz 3 4 223:234
3. Rosa Sport 3 4 202:201
4. Kalisz 3 4 235:248