Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rowerzyści składają wnioski do budżetu obywatelskiego 2017 w Radomiu

Kamil Kozieł
Kamil Kozieł
- Trasa dla jednośladów między ulicami Waryńskiego a Traugutta powinna powstać w trakcie remontu tego chodnika, ponieważ jest on w złym stanie. Tym sposobem powstałby bezpieczny i rewelacyjny skrót rowerowy pomiędzy dworcem kolejowym a ulicą Żeromskiego - mówi Sebastian Pawłowski, kanclerz Bractwa Rowerowego w Radomiu.
- Trasa dla jednośladów między ulicami Waryńskiego a Traugutta powinna powstać w trakcie remontu tego chodnika, ponieważ jest on w złym stanie. Tym sposobem powstałby bezpieczny i rewelacyjny skrót rowerowy pomiędzy dworcem kolejowym a ulicą Żeromskiego - mówi Sebastian Pawłowski, kanclerz Bractwa Rowerowego w Radomiu. Marcin Walasik
Środowisko radomskich cyklistów w tym roku także składa swoje propozycje do budżetu obywatelskiego 2017 w Radomiu.

Jak już pisaliśmy, magistrat przyjmuje wnioski od wszystkich mieszkańców zainteresowanych inicjatywą do 24 stycznia. Bractwo Rowerowe właśnie kończy opracowywać ostatnie propozycje i lada dzień trafią na biurka urzędników.

Rowerem do Śródmieścia

Przedstawiciele stowarzyszenia złożą wnioski do każdego z pięciu obszarów miejskich oraz ogólnomiejskiego.

- Naszą główną ideą jest stworzenie dogodnych skrótów rowerowych z każdego osiedla do Śródmieścia. Mamy bowiem sytuację, że w wielu miejscach trasy kończą się w pewnym momencie, a sporo osób boi się jechać ruchliwymi jezdniami obok samochodów - zwraca uwagę Sebastian Pawłowski, kanclerz Bractwa Rowerowego.

Stowarzyszenie działa też na rzecz usprawnień dla pieszych. - W obszarze pierwszym będziemy zabiegali o budowę nowego przejścia dla pieszych przez ulicę Struga, koło Galerii Słonecznej - mówi Pawłowski.

Ciekawą propozycją w obszarze śródmiejskim jest budowa drogi rowerowej wzdłuż uczęszczanego chodnika między ulicami Waryńskiego a Traugutta, z odnogą do parku Planty.

- W tym przypadku uważamy, że trasa dla jednośladów powinna powstać w trakcie remontu chodnika, ponieważ jest on w złym stanie. Tym sposobem powstałby bezpieczny i rewelacyjny skrót rowerowy pomiędzy dworcem kolejowym a ulicą Żeromskiego - argumentuje propozycję szef Bractwa.

Kolejne pasy rowerowe

Miłośnicy jazdy na dwóch kółkach będą także starali się o wymalowanie nowych pasów rowerowych z szerokich jezdni. W obszarze piątym będzie można oddać głos za ich wytyczeniem wzdłuż ulic: Kozienickiej (od Żółkiewskiego do Struga), Struga (od Kozienickiej do Żwirki i Wigury) oraz 11 Listopada (od Struga do Chrobrego).

Poza tym w obszarze ogólnomiejskim znajdzie się wniosek o budowę identycznego rodzaju ułatwień na ulicy Lubelskiej (od alei Wojska Polskiego do ulicy Kaszubskiej).

- Serdecznie dziękujemy wszystkim za głosy w zeszłym roku na projekt dotyczący budowy brakujących odcinków drogi rowerowej wzdłuż alei Grzecznarowskiego. Liczymy, że tegoroczne też spodobają się mieszkańcom Radomia - mówi Sebastian Pawłowski.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie