Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ruszyła serdeczna akcja Szlachetna Paczka w powiecie kozienickim! W tym roku działają trzy rejony, a pomoc może dostać 40 rodzin

Wojciech Szczepański
Wojciech Szczepański
W 2020 roku dzięki wolontariuszom Szlachetnej Paczki w powiecie kozienickim pomoc trafiła do 24 rodzin.
W 2020 roku dzięki wolontariuszom Szlachetnej Paczki w powiecie kozienickim pomoc trafiła do 24 rodzin. Szlachetna Paczka Kozienice
W sobotę 13 listopada nastąpiło otwarcie Bazy Rodzin Szlachetnej Paczki. Z powiatu kozienickiego zgłoszono już 30 rodzin, a może być ich jeszcze ponad 10.

Szlachetna Paczka w powiecie kozienickim

W powiecie kozienickim działają trzy rejony Szlachetnej Paczki: Kozienice, Garbatka-Letnisko i Głowaczów.

Co najmniej 18 rodzin w Kozienicach

W Kozienicach działa 13 wolontariuszy, którzy przeprowadzili ankiety wśród 30 potrzebujących rodzin z Kozienic i okolic. W sobotę zgłosili do akcji 18 rodzin.

Kolejne ankiety są jeszcze opracowywane i do końca tego tygodnia, do bazy rodzin może jeszcze przybyć kilka rodzin z naszego rejonu

- informuje Mateusz Mikulski, kozienicki lider Szlachetnej Paczki.

Dodajmy, że z 18 rodzin z rejonu kozienickiego, zgłoszonych do akcji w sobotę, w poniedziałek po południu na stronie internetowej widoczne były tylko opisy czterech rodzin.

- To oznacza, że zgłosili się już darczyńcy, którzy zadeklarowali pomoc dla 14 rodzin. Co bardzo nas cieszy. Paczki gromadzone będą w pomieszczeniu, które udostępnia nam Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu i stamtąd trafią do rodzin w Weekend Cudów, czyli w czasie finału w dniach 11 - 12 grudnia

- dodaje Mateusz Mikulski.

Akcja Szlachetnej Paczki odbywa się w Kozienicach pod honorowym patronatem burmistrza Piotra Kozłowskiego.

Głowaczów pomoże 15 rodzinom

W Głowaczowie działa rejon Szlachetnej Paczki, w którym działa 9 wolontariuszy. Liderką tej grupy jest Katarzyna Stępień-Kocyk.

- Do bazy rodzin zgłosiliśmy już osiem rodzin i wszystkie znalazły już swoich darczyńców. Ale baza nie jest jeszcze zamknięta. Do końca tygodnia planujemy jeszcze dostawić opisy 7 rodzin i mam nadzieję, że równie szybko znajdą się osoby, które przygotują dla nich paczki

- informuje pani Katarzyna.

Garbatka dla 7 rodzin

O sytuacji w rejonie Garbatka-Letnisko poinformował nas tamtejszy lider Maciej Pietrzyk, który przewodzi grupie ośmiu wolontariuszy. Razem przygotowali opisy trudnej sytuacji życiowej czterech rodzin i te rodziny znalazły już darczyńców.

- Przygotowujemy jeszcze zgłoszenia trzech rodzin i do końca tygodnia pojawią się one w bazie Szlachetnej Paczki

- zapewnia Maciej Pietrzyk.

Jak pomóc w akcji Szlachetna Paczka?

Podobnie jak w ubiegłych latach trzeba sprawdzić na stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl jakie rodziny czekają na pomoc i zależnie od własnych możliwości zadeklarować pomoc jednej z nich.

– Zrobienie Paczki nie jest skomplikowane! Szlachetną Paczkę robią szkoły, firmy, przyjaciele czy studenci z jednego roku studiów. Nie zostawiamy nikogo bez pomocy. Każdy, kto wybiera rodzinę i chce przygotować Szlachetną Paczkę, dostaje kontakt do wolontariusza, opiekuna danej rodziny. Działa też nasza infolinia – zapewnia Joanna Sadzik, prezeska Stowarzyszenia WIOSNA, organizatora Szlachetnej Paczki.

Infolinia Szlachetnej Paczki dostępna jest siedem dni w tygodniu w godzinach od 9:00 do 20:00. Wystarczy zadzwonić pod numer: 12 333 78 00.

Darczyńca pomaga najbardziej potrzebującym, do których wcześniej dotarli wolontariusze Szlachetnej Paczki: osobom starszym i samotnym, rodzinom z dziećmi, osobom z niepełnosprawnościami, które potrzebują wsparcia lub dotkniętych ciężką, a często nagłą chorobą. Pomaga tym wszystkim, dla których pełna lodówka, ciepły posiłek, nowe ubranie czy chwila oddechu od obowiązków opiekuńczych są mało realnym marzeniem.

W pierwszym kroku: darczyńcy wybierają rodzinę na stronie www.szlachetnapaczka.pl, najczęściej ze swojej okolicy, i zapoznają się z listą potrzeb, która zostanie wysłana mailowo wraz z potwierdzeniem wyboru.

Krok drugi to zrobienie potrzebnych zakupów i przygotowanie paczki.

W trzecim kroku: darczyńcy dostarczają zapakowane produkty do wskazanego w mailu magazynu Szlachetnej Paczki. Na każdym etapie kompletowania Paczki można kontaktować się z wolontariuszem-opiekunem rodziny. Rozwożenie paczek z magazynów do rodzin następuje w Weekend Cudów, który w tym roku został zaplanowany na 11-12 grudnia.

Dodajmy, że zeszłoroczna edycja programu zaangażowała w pomoc ponad 420 tysięcy Polaków. Wsparcie materialne o wartości 51 milionów złotych otrzymało ponad 14 tysięcy rodzin.

W rejonie kozienickim paczki otrzymały 24 rodziny.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie