Nasza Loteria

Ruszyły bezpłatne badania przesiewowe w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym. Cel: jak najszybciej wykryć nowotwory szyi i głowy

Izabela Kozakiewicz
Izabela Kozakiewicz
Laryngolodzy z mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego przeprowadzą przesiewowe badania w kierunku nowotworów szyi i głowy.
Laryngolodzy z mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego przeprowadzą przesiewowe badania w kierunku nowotworów szyi i głowy. Mazowiecki Szpital Specjslistyczny w Radomiu
Jeśli masz chrypę, a nie ma infekcji. Jeśli masz problemy z przełykaniem, nie gojące się rany na języku to ta akcja jest dla ciebie. Laryngolodzy Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego właśnie startują z bezpłatnymi badaniami w kierunku nowotworów głowy i szyi. Trzeba się speszyć, bo będą je prowadzili w ramach tej akcji przez kilka dni.

Ruszyły bezpłatne badania w szpitalu na Józefowie. Pomogą wykryć raka szyi i głowy

W Mazowiecki Szpital Specjalistyczny włącza się do działań IX Tygodnia Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi. W Polsce, co roku raka w obrębie właśnie szyi lub głowy diagnozuje się u około 78 tysięcy osób. Im choroba wcześniej wykryta tym większa szansa na sukces w leczeniu. W tym tygodniu laryngolodzy z Józefowa bezpłatnie przeprowadzą badania przesiewowe dla osób z grup ryzyka.

- Na badania powinny zgłosić się osoby mające problemy z połykaniem, chrypki, krwawienie z nosa, zmienił im się głos, albo pojawiły się problemy z oddychaniem przez nos po jednej stronie. Te wszystkie objawy muszą się utrzymywać co najmniej trzy tygodnie. Tacy ludzie mogą, ale nie muszą mieć nowotwór. Nasi specjaliści będą badać pacjentów i w przypadku podejrzeń będą kierować na kolejne badania - mówi profesor Kamal Morshed, kierownik oddziału Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu.

Na badania trzeba się zapisać. Można to zrobić telefonując pod numer Zapisy pod numerem 48 361 33 61. Ruszyły one we wtorek 19 września. Będą prowadzone także w piątek, 22 września w godzinach od 12 do 15. Badania przesiewowe będzie można wykonać w Punkcie Konsultacyjnym na czwartym piętrze, w gabinecie przy Klinicznym Oddziale Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej.

Z badań w ramach IX Tygodnia Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi mogą korzystać osoby z grupy ryzyka, czyli te które mają powyżej 40 lat i zaobserwowały u siebie trwające powyżej trzech tygodni, nie związane z infekcją objawy takie jak:

  • przewlekła chrypka,
  • problemy z połykaniem,
  • guz szyi,
  • ból gardła,
  • czerwone albo białe naloty w jamie ustnej,
  • niegojące się owrzodzenia języka,
  • niedrożność nosa lub krwawy wyciek z nosa,
  • owrzodzenia skóry głowy i szyi.

W Polsce nowotwory głowy i szyi co roku diagnozuje się u 78 tysięcy osób.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kolejna dawka szczepionki już dostępna!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie