Ruszyły wielkie inwestycje w powiecie szydłowieckim....

  Ruszyły wielkie inwestycje w powiecie szydłowieckim. Budowlańcy modernizują drogę wojewódzką w gminie Jastrząb i Chlewiska

  mk

  Echo Dnia Radomskie

  Echo Dnia Radomskie

  Prace w gminie Jastrząb rozpoczęły się już w poniedziałek.
  1/3
  przejdź do galerii

  Prace w gminie Jastrząb rozpoczęły się już w poniedziałek. ©Archiwum prywatne

  Rozpoczęły się już roboty drogowe na drodze wojewódzkiej numer 727 w dwóch gminach powiatu szydłowieckiego: Chlewiska i Jastrząb. Łączny koszt obu inwestycji to prawie 50 milionów złotych! Warto nadmienić, że to kontynuacja prac związanych z kompleksowym odnowieniem tej ważnej trasy w powiecie szydłowieckim.
  W poniedziałek oraz środę budowlańcy weszli na plac budowy we wspomnianych gminach. Długo wyczekiwane przez mieszkańców roboty stały się faktem. Inwestorem w obu przypadkach jest Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich.

  Wielka inwestycja w Chlewiskach  Przebudowa drogi wojewódzkiej numer 727 w gminie Chlewiska, to ogromna inwestycja, która opiewa na 38,4 miliona złotych. Wyremontowany będzie tam ponad sześciokilometrowy odcinek, biegnący z miejscowości Zielonka do samych Chlewisk.
  Wykonawcą prac jest konsorcjum firm, gdzie liderem jest przedsiębiorstwo Fabe Polska z Kielc. Na plac budowy wykonawca wszedł już w środę. Trwają prace przygotowawcze. Termin zakończenia tych prac konsorcjum firm ma do połowy listopada przyszłego roku. Zostanie zmodernizowana droga, wybudowane chodniki, kanalizacja, czy odwodnienie.

  Jeśli chodzi o tę inwestycję, przetarg został rozstrzygnięty już w lipcu. Jednak następnie bardzo długo trwały procedury odwoławcze. - Dostaliśmy zapytane o rażąco niskie ceny. Firma, która zwyciężyła, miała problemy z formalnościami. Następnie umowę sprawdzał Prezes Zamówień Publicznych. Gdy dostaliśmy w końcu zgodę na podpisanie zamówienia, i gdy wszystkie aspekty zostały spełnione, to ją podpisaliśmy. W przypadku tak dużych inwestycji, cała procedura trwa bardzo długo - mówiła Monika Burdon, rzecznik prasowy Mazowieckiego Zarządu Dróg. Jak przekonuje rzecznik, inwestycja nie będzie opóźniona, ponieważ termin liczy się od momenty podpisania umowy, czyli od października.

  W Jastrzębiu pracują od poniedziałku  Droga wojewódzka numer 727 biegnąca od przejazdu kolejowego w Lipienicach Górnych do kościoła w Jastrzębiu będzie zmodernizowana. Prace rozpoczęły się w poniedziałek. Realizacją inwestycji zajmuje się firma Budromost - Starachowice z Wąchocka. Całkowity koszt robót wyniesie 8,3 miliona złotych. Budowlańcy rozpoczęli swoje prace od przygotowania gruntu pod inwestycję.

  W ramach inwestycji zostanie kompleksowo zmodernizowana jezdnia, wybudowane chodniki, zatoki autobusowe, odwodnienie, rozbiórka i budowa nowej przeprawy mostowej w Lipienicach Dolnych.

  - Jeśli chodzi o przeprawę, to na czas jego rozbiórki będzie bezwzględnie wyznaczony objazd, ale to zapewne będzie się działo już wiosną. Jeśli zaś chodzi o obie inwestycje, to na pewno będą występowały utrudnienia w ruchu dla kierowców, z czym trzeba się liczyć - informuje Monika Burdon.

  Na tę inwestycję czekają mieszkańcy gminy. Odcinek jest niestety bardzo niebezpieczny. Odbywa się tam spory ruch samochodów osobowych i ciężarowych. Ludzie z Lipienic Górnych, czy Lipienic Dolnych często chodzą do jastrzębskiego kościoła lub cmentarza na pieszo. Korzystają również z rowerów. W przeszłości dochodziło tam do wypadków, jest bardzo niebezpiecznie, ale wkrótce to się zmieni.

  Dokończenie prac  Mazowiecki Zarząd Dróg stopniowo przebudowuje całą drogę wojewódzką numer 727 w powiecie szydłowieckim. Niedawno pisaliśmy o remoncie drogi wojewódzkiej na odcinku Śmiłów - Orłów w gminie Jastrząb. Roboty tutaj wykonywała kielecka firma Fart - Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych. Za swoje usługi zaproponowała ponad milion złotych i 20 tysięcy. Zmodernizowany został odcinek o długości jednego kilometra i 700 metrów.

  Ponadto 30 grudnia 2015 nastąpiło otwarcie przebudowanego odcinka tej drogi w Lipienicach Górnych w gminie Jastrząb. Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 1,4 miliona złotych. Długość wybudowanej drogi to 978 metrów. Została tam wylana nawierzchnia asfaltowa oraz zbudowane chodniki i zjazdy do posesji.

  MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
  Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
  PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA radom@echodnia.eu lub Facebook.

  Czadoman w radomskim Explosion. Zobacz zdjęcia z imprezy!

  POLECAMY RÓWNIEŻ:
  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Rejestr pedofilów i gwałcicieli ZDJĘCIA NAZWISKA

  QUIZ. Co Ty wiesz o zespole Playboys?

  QUIZ.
  Jesteś fanem zespołu IRA? Sprawdź, jak dobrze znasz grupę!


  Oglądasz KUCHENNE REWOLUCJE? Oto QUIZ dla ciebie

  Muszka owocówka. 10 sposobów jak się jej pozbyć z kuchni

  Najdziwniejsze pytania w "Milionerach" [QUIZ]  Zobacz też: O czym należy pamiętam idąc na grzyby? Oto kilka wskazówek, które powinien znać każdy miłośnik grzybobrania.


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY